Turnir u Mariji Bistrici Nevenu Bertoviću

Uz Dan Općine, TK Marija Bistrica organizirao je klupski pojedinačni turnir

U nedjelju je završio dvotjedni klupski pojedinačni teniski turnir, kojeg je ususret Danu Općine Marija Bistrica organizirao TK Marija Bistrica. U ždrijebu se našlo mjesta za 44 igrača, člana TK Marija Bistrica, a nakon dva tjedna odigravanja mečeva u završnicu, među 4 su se plasirali Neven Bertović, Ivica Koledić, Andrija Mikša i Josip Vrtarić. Subota je ponudila polufinalne mečeve, no nažalost kiša ih je prekinula, pa su nastavljeni prije nedjeljnog finala. I dok je Bertović posao protiv Mikše završio brzo. Naime, prije prekida imao je 6:3, 3:3, a u nedjelju dobio 3 gema zaredom i slavio sa dva puta po 6:3, u drugom polufinalu došlo je do preokreta. Moglo bi se reći da je kišni prekid više koristio Vrtariću. Naime, Koledić je u nedjelju ušao sa 6:2, 1:2, ali je Vrtarić zaigrao bolje i stigao do preokreta. Drugi je set dobio 7:6 (7:1), a onda u produženom tie breaku, slavio sa 10:8.

No, taj je meč ostavio traga na obojici, što su odmorniji Mikša i Bertović iskoristili. Mikša je meč za 3. mjesto dobio sa 6:2, 6:3, a Bertović je još uvjerljivije osigurao pobjedu, sa dva puta po 6:1. Tako je Bertović osvojio ovaj ljetni turnir i na neki način nastavio tamo gdje je stao prošle godine, kada je osvojio ''Piramidu'', tj. natjecanje, koje se odvija tijekom cijele sezone, na način da igrači zauzimaju određena mjesta na tzv. piramidi, a međusobnim izazivanjem i odigravanjem mečeva napreduju ili nazaduju. Na kraju prvih 16 igra masters turnir, koji je lani osvojio Bertović i to drugi puta, nakon 2015. ''Piramida'' se igra i ove godine i Bertović trenutno drži 1. mjesto. Dodajmo da je pehare nakon završnice podijelio načelnik Općine Marija Bistrica Josip Milički.