Straži ljepotica sa 10 golova

4. NL – središte skupina A: 27. kolo: Straža – Stubica 6:4

U 27. kolu 4. NL središte – skupina A zagorski derbi odigran je u Humu na Surli, gdje je Straža dočekala Stubicu. Stubica je bez pobjede zadnje četiri utakmice, iako igra vrlo dobro, a Straža je u borbi sa Klanjcem sa izbjegavanje pozicije najlošije plasiranog zagorskog predstavnika u ovoj ligi, pa joj svaki bod dobro dođe.

Straža povela, Stubica u trenu preokrenula

Nakon početnog ispitivanja snaga u prvih 10 minuta i po jednog udarca iz daljine bez opasnosti na obje strane, u 11. minuti Stubica je otvorila kontru preko Matije Drempetića, koji je u for na desnoj strani izbacio Nikolu Pešeca, koji je krenuo prema golu, ali se dosta rano odlučio na udarac i još se poskliznuo pa je golman domaćina Nejc Travnikar lako obranio. Na drugoj strani u 12. minuti Filip Rafaj se otvorio dobro na desnoj strani ali je njegov udarac blokiran. Stubica je još ozbiljnije zaprijetila u 16. minuti kada je Petar Tomek dao odličnu loptu za Roberta Glavača koji puca sa 10tak metara ali Travnikar brani. Još je jednu priliku imala Stubica u istoj minuti ali je udarac Glavača otišao preko gola. I onda u 18. minuti Straža dolazi do vodstva i to fantastičnim golom Davida Janžeka. Po lijevoj strani se porobio Matija Biruš, osvojio dosta prostora i kada je ušao prema sredini dao je na drugu stranu na nekih 25 metara malo iskosa. Na loptu je naletio Janžek i iz prve snažno i precizno skinuo paučinu iz rašlji golmana  Davida Mužine. U 25. minuti opet se dobro probio Tomek i dao desno za Glavača, koji iz prve ubacuje po zemlji na nekih 6 metara, a u posljednji čas ispred Pešeca loptu izbija Niko Peček. Na drugoj strani pak u 32. minuti Mislav Čuček vara jednog igrača na lijevoj strani i daje za Rafaja, koji puca sa 20 metara i pogađa stativu. U 36. minuti Stubica dolazi do izjednačenja. Drempetić je primio loptu na lijevoj strani, bio je nezaustavljiv i nakon što se riješio dva igrača puca sa 10 metara iskosa. Netko od domaćih je nespretno odbio i lopta je preletjela Travnikara, te ušla u gol za 1:1. No, već u 37. minuti Drempetić je briljirao na desnoj strani, opet se oslobodio dvojice i na drugoj stativi našao samog Glavača, koji sa par metara pogađa za 1:2. Preokret u 70tak sekundi Stubica je i dalje nastavila sa napadima. U 41. minuti prijeti Mario Landripet sa 25 metara, ali Travnikar brani. No, u 42. minuti Drempetić sjajno pronalazi Pešeca, koji se odlično snalazi i pogađa za 1:3. I u 45. minuti dva puta je pokušala Stubica, preko Glavača i Pešeca, ali udarac Glavaču je obranio Travnikar, a Pešec je pucao preko gola.

Stubica na 1:4, pa nevjerojatan preokret Straže

U nastavku, u 51. minuti prvi prijete domaćini, točnije Ivan Firer koji puca iz slobodnjaka sa 25 metara, ali u živi zid. U 56. minuti sa 25 metara puca i Dario Špoljar ali Mužina lako hvata loptu. U 60. minuti Mario Landripet je izbio jednu loptu na Glavača, koji daje brzo za Pešeca, koji sam izlazi prema Travnikaru i mirno pogađa za 1:4. No, nakon toga kreće nevjerojatan preokret. U 66. minuti Straža smanjuje. Janžek se našao u kaznenom prostoru i svladao Mužinu za 2:4. U 74. minuti Firer je ostao na praznom prostoru na ulasku u protivničku polovicu. Osvojio je dosta prostora i dao desno za Biruša, koji ulazi sam po desnoj strani i preciznim udarcem pogađa za 3:4. To daje krila Straži i već u 76. minuti domaćini dolaze do 4:4. Nakon kornera najviši je u skoku bio Goran Čuček i pucao sa nekih 7 metara. Mužina je obranio uz pomoć prečke, no lopta je ostala pred golom, a G. Čuček je bio najbrži i nogom zakucao u mrežu za 4:4. U 78. minuti Firer ubacuje iz kornera s desne strane, Križanec puca glavom ali Mužina izbija u novi korner. Ovaj puta u 79. minuti Firer nabacuje s lijeve strane a G. Čuček nogom pogađa za ovaj puta domaći preokret. U 80. minuti Špoljar se probija po lijevoj strani, ali puca pored gola. U 87. minuti Straža je mogla do još jednog gola. Križanec je primio loptu na 20 metara i dao pred gol. Mužina je malo nespretno reagirao ali ipak je opasnost otklonjena. U 88. minuti na drugoj strani nakon ubacivanja s lijeve strane Jurica Bukal puca glavom sa 10 metara ali Travnikar brani. Nova opasnost pred golom Stubice u 89. minuti. Opet obrana nema odgovor na skok G. Čučeka, ali ovaj puta Mužina brani. Stubica se otvorila i u 1. minuti sučeve nadoknade Špoljar bježi u kontru i zabija za konačnih, pomalo nevjerojatnih 6:4. Zanimljivo je da kad bi jedna ekipa krenula, druga kao da bi stala. Stubica je potpuno dominirala u periodu kada je i zabila 4 gola zaredim, no nakon toga igrala je samo Straža. Rijetko viđena utakmica, koju je u jednom dijelu malo remetila kiša.

Izjave: Robert Varjačić: ''Jedna nevjerojatna utakmica. U prvom poluvremenu bolja Stubica, a u nastavku smo rekli da idemo skupo prodati kožu, da idemo na sve ili ništa. Ako padne prvi gol da možemo bar izjednačiti, a na kraju smo i pobijedili i svaka čast mojim dečkima na trudu i zalaganju i karakteru.''

Dražen Kovjanić; trener NK Stubica: ''Oba poluvremena su bila takva da bi ih čovjek poželio pogledati, poželio igrati. Nažalost meni kao treneru jedinica čista. Nisam uspio zaustaviti to kad je krenula kanonada prema našem golu, malo sam i zakasnio sa zamjenama, malo sam promijenio i formaciju. Moram pohvaliti i jednu i drugu ekipu, toliko srčanosti, toliko trčanja, toliko ljepote u nogometu, no rezultat mi je katastrofa i moram prespavat noć, pa ću odlučiti kak dalje. Čestitam i jednoj i drugoj ekipi i želim pohvaliti sudačko trojku, koja je odsudila utakmicu za čistu desetku i svaka im čast i tako bi suđenje moralo biti uvijek. A moj je problem što mi se dogodilo ovo a treneru. Ne znam gdje sam bio uopće, kao u nekom knockoutu. Svi golovi po meni regularni, ljepotica od svega, ali meni čista jedinica.''

4. NL – središte skupina A, 27. kolo

STRAŽA – STUBICA 6:4 (1:3)

SUCI: Mihaljinec, Sumpor, Lukec

STRIJELCI: 1:0 Janžek 18', 1:1 Drempetić 36', 1:2 Glavač 37', 1:3 Pešec 42', 1:4 Pešec 52', 2:4 Janžek 65', 3:4 Biruš 74', 4:4 G. Čuček 76', 5:4 G. Čuček 79', 6:4 Špoljar 90+1'

STRAŽA: N. Travnikar, Rafaj (46' Križanec), Firer, Biruš, Janžek, Turnšek (46' Konjić), T. Travnikar, M. Čuček, G. Čuček, Peček, Špoljar; trener Robert Varjačić

STUBICA: Mužina, Matuša, Petir, Vlahović, Pešec, Čekolj (87' Bukal), Glavač (76' Pirički), Tomek, Drempetić, Mar. Landripet, Mat. Landripet (76' Grabušić); trener Dražen Kovjanić