Deset golova u Humu na Sutli, poraz Golubovca, bod Mladosti iz Zaboka

4. NL – središte, skupina A, 27. kolo

Danas je na rasporedu bilo pet od osam utakmica 27. kola 4. NL središte skupina A. Nevjerojatnu utakmicu vidjeli smo u Humu na Sutli, gdje je u zagorskom derbiju Straža dočekala Stubicu. Domaćini su poveli, Stubica okrenula na 1:4, da bi Straža od 65. minute zabila pet golova i stigla do super pobjede. I dalje oslabljeni Golubovec gostovao je kod vodećeg Dinama (OO). Vodeća ekipa lige slavila je sa 4:0. Više smo očekivali od Mladosti iz Zaboka kod predzadnje Duge Rese 1929, no Zabočani su odigrali 1:1. Poveli su u 74. minuti kada je zabio Turk, ali su izjednačujući gol primili u 3. minuti nadoknade. Na vrhu skoro sve je odlučeno. Osi pobjede Dinama, Brezovica je odigrala 1:1 kod Blata i sada je razlika na vrhu 7 bodova. Dakle već u slijedećem kolu Dinamo bi mogao i matematički do krune. Prečko i Zagreb također su odigrali 1:1. Sutra su na rasporedu još tri utakmice. Klanjec će dočekati Polet (SK), a Tondach gostuje kod zadnjeg Slunja. Igraju još Odra i Špansko. Na ljestvici Prečko je opet treće sa 47 bodova, koliko ima i četvrti Golubovec. Mladost Zabok se sa bodom vratila na peto mjesto, no ima 42 boda kao i Tondach koji sutra može natrag na četvrtu poziciju. Stubica je ostala 11. sa 33 boda, Straža je ostala 13., ali sada sa 30 bodova, dok je Klanjec na 14. mjestu sa 35 bodova.