Jedinstvo pobjedom preskočilo Klanjec

1. ŽNL 19. kolo: Jedinstvo – Klanjec 1:0

U 19. kolu 1. zagorske nogometne lige derbi u Svetom Križu Začretju, gdje je treće Jedinstvo dočekalo je drugi Klanjec. Nakon 2 uzastopna poraza Klanjca, Jedinstvo se približilo na samo 2 boda, pa je ovo bio i izravan dvoboj za trenutno 2. mjesto na ljestvici. Moglo bi se reći da je za Klanjec u smislu borbe za 1. mjesto ovo bila biti ili ne biti utakmica, jer i 5 bodova koliko je pred utakmicu bio zaostatak za Golubovec teško je dostiči, a eventualno povećanje zaostatka. gotovo da bi ''riješilo'' pitanje prvaka. U tvrdom prvom poluvremenu sve do završnice nismo vidjeli gol, a tada je u kaznenom prostoru gostiju srušen Vukić. U izostanku Kunšteka, penal je izveo golman Mikinac i pogodio za 1:0. U nastavku golova nije bilo, pa je Jedinstvo ovom pobjedom na ljestvici preskočilo Klanjec na 2. mjestu.

Pojačan je promet na autocestama A2 Zagreb-Macelj i A3 Bregana-Lipovac u smjeru zapada, dok su duža čekanja zabilježena na većini graničnih prijelaza s Bosnom i Hercegovinom i Srbijom na ulasku, a Republikom Slovenijom na izlasku. Na auto...