Derbi druge zagorske lige pripao Vatrogascu

2. ŽNL 9. kolo: Vatrogasac – Mladost MB 3:1

U 9. kolu 2. zagorske nogometne lige derbi u Brezovi, gdje su se sastale dvije vodeće ekipe, Vatrogasac i Mladost MB. U utakmicu su ušli sa jednakim borjem bodova, Vatrogasac na 1. mjestu zbog bolje gol razlike, no u borbi za 1. mjesto na kraju se gledaju međusobni ogledi, a kako je Mladost na jesen slavila sa minimalnih 1:0, bila je ovo vrlo znakovita utakmica, koja je mogle eventualnom pobjedniku otvoriti put ka možda i lakšem nastavku, a mogla je u slučaju remija, samo podebljati neizvjesnost u borbi za sam vrh, u kojem sudjeluju 4 ekipe. Domaćini su krenuli odlično i u 2. minuti u vodstvo ih je doveo Renato Majsec. Isti je igrač u 30. minuti povisio na 2:0. U nastavku, Mladost ostaje sa 10 igrača nakon 2. žutog kartona za Juricu Čukmana, a pitanje pobjednika u 75. minuti rješava Krog, nakon kontre. U 2. minuti sučeve nadoknade Mladost je zabila počasni gol. U kaznenom prostoru srušen je A. Pisk, a siguran sa 11 metara bio je Dario Frajtak, za konačnih 3:1. Vatrogasac je bio mirniji, precizniji, sigurniji i manje nervozniji, pa je to i odlučilo susret. Ovom pobjedom Vatrogasac je pobjegao Mladosti 3 boda, ali ima i bolji međusobni omjer, pa je napravio solidan korak prema naslovu.

Pojačan je promet na autocestama A2 Zagreb-Macelj i A3 Bregana-Lipovac u smjeru zapada, dok su duža čekanja zabilježena na većini graničnih prijelaza s Bosnom i Hercegovinom i Srbijom na ulasku, a Republikom Slovenijom na izlasku. Na auto...