U zabočkoj OŠ na koronu pozitivno osam učenika i učiteljica iz istog razreda, no radi li se o nekom soju znat će se tek za dva tjedna
Zbog nekakvog grupiranja zaraženih po napucima napravilo se sekvencioniranje nalaza kako bi se vidjelo ne rad li se možda o nekom od mutacija virusa, no nalazi će biti gotovi tek za dva tjedna, pa se trenutno o nikakvim sojevima ne može govoriti, ističe ravnatelj HZJZ KZŽ Tomislav Jadan
'U osnovnoj školi Ksavera Šandora Gjalskog u Zaboku ne događa se ništa neuobičajeno, rekao nam je Tomislav Jadan, ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo Krapinsko – zagorske županije. Činjenica je da trenutno osmero djece i učiteljica iz istog razreda su pozitivni na korona virus, ali priča je krenula 1. ožujka. 'Tada smo imali u jednom razredu pozitivno jedno dijete i učiteljicu i taj samo razred stavili u samoizolaciju. No, zbog predostrožnosti određeno je da još tri razreda, koja su bila u istom turnusu, ne idu u samoizolaciju već na online nastavu. Sljedećeg dana, nakon dodatnih testiranja, potvrđeno je još petero pozitivne djece iz istog razreda te jučer još dvoje djece, ukupno osam. No, po tom pitanju nije trebalo ništa posebno raditi jer smo već 1. ožujka odredili cijelom razredu samoizolaciju, objasnio nam je ravnatelj Jadan.
Dodao je da se zbog nekakvog grupiranja po napucima napravilo sekvencioniranje nalaza kako bi se vidjelo ne rad li se možda o nekom od mutacija virusa, no nalazi će biti gotovi tek za dva tjedna, pa se trenutno o nikakvim sojevima ne može govoriti. U Zavodu za javno zdravstvo izražavaju i žaljenje što je u nekim medijima došlo do krive interpretacije nekih izjava.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Jako je otrovna, a svi je drže u hladnjaku
Otkriven razlog zašto su dijelovi Zagorja na Badnjak već satima bez struje
HP traži gotovo 80 radnika, radno iskustvo nije važno, evo kolika je plaća
FOTO: Zimsko nevrijeme razorilo adventsku pozornicu u Zagorju
Zagorec učinio važan potez: Policija poziva građane da slijede primjer
Božićna misa u Mariji Bistrici: ''Naši su ljudi vrlo pasivni kada se radi o vjeri''
FOTO: DVD Petrovsko u akciji na Badnjak
Završila je manifestacija „Advent u Pregradi“
Dugo smo ovo čekali: Hrvatska u snijegu, evo gdje ga ima najviše
Održana završna blagdanska radionica kuhanja „Zdravo i fino“ DND-a Zabok
Pridružite se Zimskom prebrojavanju ptica vodarica (IWC)
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
