Zanimljive utrke

U Krapini održan 9. krapinski ringišpil

Tradicionalno, po deveti put, u okviru Tjedna kajkavske kulture održava se utrka „Krapinski ringišpil u organizaciji TK Maraton Krapina.

Održane su četiri utrke na relacijama od 2,5; 5; 10 i 20 kilometara ali pravo su  oduševljenje izazvale utrke djece na 100 metara ( dob od 3 do 5 godina ), 30 metara ( dob od 6 do 9 godina ) i 500 metara ( dob od 10 do 13 godina.

Utrku je otvorio Mladen Gregurović, predsjednik Gradskog vijeća Grada Krapine dok  je prigodne pehare najbolje plasiranim uručio Saša Kundih, predsjednik Krapinskog sportskog saveza.

U kategoriji 2,5 kilometra najbolji je bio Saša Horvat ( AK Maksimir ), druga Ivana Zeljko ( AK Međimurje ) dok je treće mjesto osvojio Jakovu Friščiću ( TK Maraton ). U kategoriji 5 kilometara najbolji je bio Dinko Solić ( SRD 315 Sjeverozapad ). Drugi je bio Neven Malarić ( TK Maraton ) a na treću stepenicu stao je Juraj Skupnjak ( TK Maraton ).  Na deset kilometara najbolji je bio Nikola Štefanić ( AK Varaždin ), drugi Franjo Kolarić ( AK Varaždin ) dok je treće mjesto osvojio Miljenko Hršak ( TK Maraton ).

Na najdužoj dionici od 20 kilometara prvo je mjesto pripalo Zvonimiru Vlahoviću ( TK Maraton ), drugo mjesto osvojio je Vladimir Slunjski ( AK Varaždin ) dok je treći bio Franjo Ileković ( Adidas runners Zagreb ).

U najzanimljivijim utrkama djece na najkraćoj dionici od 100 metara pobijedio je Ivano Pastorčić, druga je bila Ileana Kukovačec dok je treće mjesto pripalo Niki Markovina ( TK Maraton ). Na dionici od 300 metara najbolji je bio Vito Petrić, a dalje slijede Rafael Koluder ( AK Koprivnica ) i Emanuel Bratković ( Nutri Klinika ). Na najzahtjevnijoj dječjoj dionici od 500 metara pobjednik je Dorian Čavužić ( TK Maraton ), drugi je bioi Juraj Skupnjak ( TK Maraton ) dok j etreće mjestopripalo Dini Pastorčiću.