Klanjec poražen od Odre

3. kolo IV. NL-središte skupina A, KLANJEC - Odra 0:1

Nakon tri godine Klanjec se iz Kumrovca vratio igranju svojih domaćih utakmica na svoj travnjak u Klanjcu. Klanjec je osvojio četiri gostujuća  boda u prva dva kola pa je domaća publika s nestrpljenjem čekala prvu domaću utakmicu. Nažalost Klanjec je poražen na svom travnjaku od Odre rezultatom 0:1. Poslije utakmice ostao je "gorak okus" najviše zbog situacije iz 44. minute kada je crveni karton dobio Vladimir Brlek, a istu takvu kaznu trebao je dobiti i gostujući vratar Marko Čabraja, no sudac Bertol progledao mu je kroz prste i kaznio ga je samo žutim kartonom. To je itekako usmjerilo utakmicu "na mlin" gostiju koji su prije toga sretno došli do pobjedničkog  pogotka već u 6. minuti nakon kornera. Bio je to zapravo autogol Zrnca za 0:1, no gol je pripisan Luteru. Dvije minute kasnije dobru priliku za domaće propušta Trbušić, točnije Čabraja brani njegov udarac. Pola sata igralo se uglavnom po sredini travnjaka, a onda je u 34. minuti Vrabec opalio s 25 metara udaljenosti, ali zamalo pokraj gola. Minutu kasnije dobro puca Leš, ali Čabraja izbija u korner. U 37. minuti  Vrabec daje dobru loptu za Brleka, ali ovaj puca u blok. Opasan napad Klanjca u 39. minuti u kojem su prijetili Vrabec i Brlek, završava dobrom intervencijom Čabraje. I onda u 44. minuti Brlek radi faul u napadu, nakon čega na njega nasrće gostujući vratar Čabraja i udara ga u prsa. U teren ulijeću i pričuvni igrači Odre koje su se zagrijavali i svi napadaju Brleka. Epilog je bio crveni karton za Brleka zbog navodnog udaranja protivničkog igrača koje se pregledom snimke nije moglo utvrditi, dok je inicijator incidenta, vratar Čabraja, završio sa žutim kartonom.

U nastavku se Klanjec borio koliko je mogao, ali s igračem manje i bez glavnog napadača teško bilo očekivati preokret. Prvi prijete gosti u 56. minuti preko Kljajića, ali Petrović spašava pogodak i izbija loptu u polje. Gosti su ponovno na sceni u 60. minuti kada dobro puca Pavek, a Žigman još bolje brani. Domaći su opasno prijetili preko Lovreka u 67. minuti koji nakon ubačaja s desne strane puca pokraj gola. Dvije minute kasnije Lovrek je asistent,  a Drčić s lijeve strane iz kosa puca pored desne vratnice. Najbolju priliku za rješenje utakmice gosti propuštaju u 89. minuti kada je desnom stranom odlično prošao Hanachi i još bolje pronašao Paveka, ali ponovno se na gol-crti ispriječio sve bolji Petrović i spasio siguran pogodak. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade iz igre je zbog crvenog kartona morao i Turković na suprotnoj strani, no Klanjec je i dalje imao igrača manje jer je iz igre nakon prekršaja Turkovića za drugi žuti karton zbog ozljede morao izaći Bogović. Šteta. Dugo su navijači Klanjca čekali povratak svoje momčadi u svoj grad, bilo bi lijepo da su ga okrunili pozitivnim rezultatom, no to se nažalost nije dogodilo. S jednakim brojem igrača u polju Klanjec je bio itekako konkurentan, ali isključenjem Brleka sve je krenulu u negativnom smjeru.

KLANJEC - ODRA 0:1 (0:1)

KLANJEC: igralište Klanjca, GLEDATELJA: 150, SUCI: Bertol, Brezić i Mufa.

STRIJELAC: 0:1 Luter 6'.

KLANJEC: Žigman, Bogović, Brlek, Zrnc, Drčić, Trbušić (56' Petrović), K. Pavlinić (65' Humski), Lovrek, Vrabec, Leš (56' F. Pavlinić), I. Petrišić (69' Iveković). TRENER: Dragutin Tomašković

ODRA: Čabraja, Filipović, Adžaga (73' Hanachi), Kovačić, Turković, A. Gudelj, Luter, I. Gudelj (46' Pavek), And. Gudelj (88' Fučkala), Bačurin (46' Kljajić, 87' Dijanić), Kljujev (46' Brebrić). TRENER: Ivan Milas

CRVENI KARTONI: 44' V. Brlek (udaranje suparničkog igrača), Turković 90'+4 (drugi žuti karton).