SENZACIJA U KLANJCU: Klanjec izbacio Zagorec u četvrtfinalu kupa NS KZŽ

Klanjčani su na svom travnjaku svladali krapinski Zagorec

Nogometaši Klanjca napravili su veliku senzaciju i zasluženo su se plasirali u polufinale kupa NS KZŽ, nakon što su na svom travnjaku savladali krapinski Zagorec rezultatom 2:0. Već od samog početka vidjelo se da će Krapinčani imati „težak dan“. Sjajni napadački trio Kolar-Drčić-V. Brlek pravio je veliki nered gostima. Tako je već u 4. minuti Klanjec poveo nakon velike pogreške Prahića, koju je u pogodak pretvorio Vladimir Brlek. U 28. minuti već je 2:0. Loptu krade Drčić upošljava Kolara koji puca u bliži kut za 2:0. U prvom dijelu vidjeli smo i vratnicu Šurinu na jednoj, ali i Kovačeca na drugoj strani.

Gosti su imali određeni pritisak u nastavku, ali tek s pokojom šansom Smrekara. U 77. minuti Kožar je dosudio kazneni udarac nakon dvoboja vratara Žigmana i Kanceljaka, ali ga je na intervenciju pomoćnika Petriška poništio U 83. minuti nakon vrijeđanja suca Kožara, direktni crveni karton dobio je gostujući vratar Bašić, pa je na vrata stao mlađahni Pavić koji je imao dvije odlične intervencije. U 90. minuti nakon igranja rukog A. Humskog, Kožar dosuđuje kazneni udarac, ali Smrekar pogađa vratnicu i veliko slavlje domaćih bodrenih od strane tristotinjak navijača moglo je početi.

KLANJEC – ZAGOREC KR 2:0 (2:0)

KLANJEC: igralište Klanjca, GLEDATELJA: 300, SUCI: Kožar (D. Stubica), Tuđa (Zabok), Petriško (D. Stubica).

STRIJELCI: 1:0 V. Brlek 4', 2:0 Kolar 28'.

KLANJEC: Žigman, Novak, Šurina (55' Pleško), Zrnc, Drčić, F. Petrišić, Lovrek (70' A. Humski), V. Brlek (87' R. Brlek), Leš (70' Moguljak), I. Petrišić. TRENER: Ivan Pozaić

ZAGOREC: Bašić, Cvilko (42' Smrekar), Kovačec (68' Vojaković), Završki (46' Kanceljak), Prahić, Firer (83' Pavić), Sedak (73' Kolar), Mlinarić (81' Petrović), Poljak, Majcenić, Landripet (42' Turniški). TRENER: Drago Bartolić

CRVENI KARTON: Bašić '83 (psovanje suca)

Mokri su i skliski kolnici mjestimice u Gorskom kotaru i Hrvatskom primorju. Vozače pozivamo da brzinu i način vožnje prilagode trenutačnim uvjetima na cesti i pripaze na sigurnosnu udaljenost između vozila. Zbog prometne nesreće u tunelu...