Podjela bodova u zagorskom derbiju

4. NL – središte skupina A: 23. kolo: Klanjec – Tondach 2:2

Danasu je u Kumrovcu odigrana zaostala utakmica 23. kola 4. NL središte – skupina A. , ta je utakmica odgođena zbog WRC natjecanja u Kumrovcu gdje Klanjec igra domaće utakmice, a riječ je bila o zagorskom derbiju protiv Tondacha. U vrlo zanimljivom prvom poluvremenu već smo vidjeli tri gola i preokret. Naime, već u 8. minutu Vladimir Brlek našao se neometan u kaznenom prostoru gostiju i doveo Klanjec u vodstvo. No, to vodstvo nije bilo dugog vijeka. Nakon kornera u 11. minuti za goste, lopta u kaznenom prostoru pogađa Ivana Petrišića u ruku, pa Tondach dobiva priliku izjednačiti sa 11 metara. Precizan je Karlo Frtalj i gosti tako dolaze do izjednačenja. U 31. minuti Frtalj se odlično probio po lijevoj strani, dao povratnu za Filipa Merlina, koji pogađa za 1:2, dakle preokret, već u prvom dijelu. U nastavku, u 58. minuti slobodan udarac za Klanjec izvodi I. Petrišić i zabija za ponovno izjednačenje, ovaj puta na 2:2. Nakon toga za Klanjec pokušava Brlek, ali neprecizno, a I. Petrišić još jednom pokušava iz slobodnjaka, ali ovaj puta Damir Družinec na golu Tondacha odbija u prečku. Mreža se tresla na drugoj strani, kada je Filip Jagarčec gurnuo loptu u mrežu, ali je gol poništen zbog igranja rukom, iako su se gosti jako žalili na tu odluku. Do kraja još se jednom dobro probio Brlek za domaćina, ali je pogodio vanjski dio mreže. Tako je još jedan zagorski derbi završio bez pobjednika. Tondach se s ovim bodom probio na 5. mjestu sa 42 boda, dok je Klanjec i dalje 14., sada sa 25 bodova. Nakon ove zaostale utakmice i jedni i drugi vraćaju se redovnim obvezama u ligi. Klanjec će u 27. kolu dočekati Polet (SK); dok će Tondach ove bodove tražiti kod zadnjeg Slunja. Obje utakmice igraju se u nedjelju u 17.30 sati. .

4. NL – središte skupina A, 23. kolo

KLANJEC – TONDACH 2:2 (1:2)

SUCI: Jerneić, Grabušić, Veseljak

STRIJELCI: 1:0 Brlek 8', 1:1 Frtalj 11' 11m, 1:2 Merlin 31', 2:2 I. Petrišić 58'

KLANJEC: D. Humski, F. Pavlinić, Bogović (75' A. Humski), Brlek, Zrnc, Trbušić, K. Pavlinić, Vrabec, Leš (86' F. Petrišić, I. Petrišić, Iveković; trener. Dragutin Tomašković.

TONDACH: Družinec, Horvat (64' Bartolec), Kralj, Hendija, Boronjek, Merlin, Frtalj, Frančina, L. Jurina (64' Jagarčec), R. Jurina, Gredelj; trener: Drago Bartolić

TABLICA: 4. NL SREDIŠTE. SKUPINA A, SEZONA 2021/22.