Uvjerljivo slavlje Gaja na golijadi u Maču

Nogometaši Gaja slavili su u 32. kolu III. HNL protiv HAŠK-a rezultatom 6:2. Bila je to utakmica puna lijepih poteza i golova u kojoj je Gaj zasluženo i uvjerljivo slavio.

Počelo je iznenadom šansom Krajačića nakon pogreške Brlečića u 3. minuti, no Strahonja odlično brani. Domaći su poveli u 8. minuti nakon što je Hadžić izveo dugi aut, a Brlečić efektno sa 14 metara pogodio za 1:0. U 13. minuti Deak pokušava iz slobodnjaka, ali Zaccala je na mjestu. Stvari na početak u 15. minuti lijepim pogotkom za 1:1 vraća Krajačić. Akcije se redaju ko na tekućoj traci, pa tako Šaban u 20. minuti dobro puca glavom, no njegov udarac brani Zaccala. Tri dobre obrane s početka utakmice Zaccala je zasjenio velikom greškom kada je u 27. minuti dao lopte u noge Mihaelu Benčiću, koji koristi poklon i zabija za 2:1. Deset minuta kasnije nakon skraćenog kornera na desnoj strani Deak efektno ljevicom pogađa kontra čošak za 3:1. Dvije minute kasnije gosti ostaju s igračem manje, nakon što je iskusni Miloš u samo četiri minute napravio dva žuta kartona na Krznaru.
Šok za domaće u 52. minuti. Nakon udarca Nemanića lopta se od Hadžića odbija u mrežu za 3:2. Stvari polako dolaze na svoje u 63. minuti kada Šaban prebacuje gostujućeg vratara, a Vukadin glavom "ovjerava" loptu koja putuje prema mreži za 4:2. U 65. opasno prijeti Šaban, a četiri minute kasnije i Kotarski, ali Zaccala dobro brani njihove udarce. Na 5:2 u 72. minuti povisio je Cvrtila, nakon dobre akcije Kotarskog i Deaka koji mu šalje upotrebljivu loptu, a ovaj pogađa "malu mrežicu". Konac dijelo krasi pa je tako pogodak Posotnjskog za 6:2 bio i najljepši. Nakon ubačaja Šinka kapetan domaćih sjajno je umirio loptu, okrenuo se i efektno pogodio mrežu za veliko i uvjerljivo slavlje domaćina.

GAJ MAČE - HAŠK 1903 6:2
MAČE: igralište Gaja, GLEDATELJA: 250, SUCI: Stanić, Novosel i Delač.
STRIJELCI: 1:0 Brlečić 8', 1:1 Krajačić 15', 2:1 Mi. Benčić 27', 3:1 Deak 37', 3:2 Nemanić 52', 4:2 Vukadin 63', 5:2 Cvrtila 72', 6:2 Postonjski 83'.
GAJ MAČE: Strahonja, Ma. Benčić, Hadžić, Vukadin, Deak (73' Šinko), Postonjski, Brlečić (77' Čehulić), Krznar (59' Kotarski), Mi. Benčić, Šaban (77' Starjački), Cvrtila (73' T. Benčić). TRENER: Franjo Pužin
HAŠK 1903: Zaccala, Štefanac, Čopec, Miloš, Rihtar, Kovačević (69' Palić), Surjan (69' Zelenika), Pizzitola (84' Pintarić), Perinić (46' Omazić), Nemanić (69' Salamunović), Krajačić. TRENER: Ivan Piplica
CRVENI KARTON: Miloš 39' (drugi žuti karton)