Nova pobjeda Tondacha

4. NL – središte skupina A: 24. kolo: Tondach – Odra 2:0

U 24. kolu 4. NL središte – skupina A Tondach je dočekao Odru. Nakon pauze od dva tjedna, jer u 23. kolu Tondach nije igrao kod Klanjca, već je utakmica odgođena za 18. svibnja, trebalo se pokušati vratiti pobjedničkim navikama i nastaviti sjajne rezultate ovog proljeća, jer Tondach još uvijek ne zna za poraz. U goste je stigla dobra Odra, iako bez nekoliko važnih igrača, i to se osjetilo. Nakon 15 minuta borbe na sredini terene, domaćin je počeo s dominacijom, stvorio neke prilike, no na odmor se otišlo sa početnih 0:0. Gosti bez bilo čega konkretnoga u prvih 45 minuta. Nastavak je počeo fantastično za Tondach. Još se ni dio publike nije vratio sa pauze za osvježenje, a već je Tondach stigao do 1:0. Odmah u 46. minuti nakon ubačaja s desne strane Filip Merlin se najbolje snašao pred golom Naglića i zabio gol za 1:0. To je sigurno oslobodilo domaćine, koji si i u nastavku stvarali prilike, a vrlo izgledne nisu realizirali Frtalj i Jagarčec. Gosti su pak malo konkretnije zaprijetili u 62. minuti. no slučaj je htio da iz njihove šanse Tondach stigne do potvrde pobjede. Naime, nakon što je Družinec obranio, krenula je polukontra, koju je golom za 2:0 završio Petar Boronjek. Do kraja rezultat se nije mijenjao, pa Tondach dolazi do još jedne pobjede. Sada je tri boda udaljen od Mladosti Zabok i Golubovca, ali sa utakmicom manje. A kao dodatnu zanimljivost ove utakmice možemo spomenuti da je u 89. minuti na gol Odre stao Stjepan Spajić, unuk legendarnog Stjepana Spajića Rođe, bivšeg predsjednika NK Hrvatski Dragovoljac, ali i unuk bivšeg nogometnog suca Darke Feljana. Na dan utakmice imao je 16 godina i 9 dana.