Straža u nastavku razbila Slunj

4. NL – središte skupina A: 24. kolo: Slunj – Straža 0:5

U 24. kolu 4. NL središte – skupina A Straža je gostovala kod zadnjeg Slunja. Bila je to prilika da se prekine niz od četiri poraza, što je u nastavku utakmice i realizirano. Prvo poluvrijeme donijelo je malo prilika i igralo se više na sredini terena sa ponekim probijanjem bokova i ubacivanjima, koja su bila ili slaba pa završavala na prvoj, gdje su obrane izbijale, ili su odlazila daleko na drugu stranu. Prvo poluvrijeme od ozbiljnih prilika bilježimo samo dvije i to gostujuće. Prvo je Firer odigrao dijagonalu na Janžeka, koji izlazi sam na vratara malo iskosa, puca, ali vratar domaćih Maravić to brani. Druga je prilika stigla pred kraj prvog poluvremena, kada Biruš solo akcijom prolazi po desnom boku, daje nisku loptu u visini pet metara, međutim domaći obrambeni igrači ispred Janžeka i Špoljara izbijaju u korner. Drugo poluvrijeme samo što je krenulo i Straža dolazi u vodstvo. Igrala se 47 minuta, na sredini terena Firer i Rafaj odigravaju dupli pas, Rafaj odigrava loptu u dubinu na koju natrčava Biruš i sa 14 metara posprema loptu iza nemoćnog Maravića. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 63 minuti, kada jednu dubinsku loptu prema 16 metara gura Špoljar, Maravić izlazi van šesnaest metara da ju izbije, ali Biruš je brži i Mravić radi prekršaj. Crveni karton za vratara. Domaćin ostaje sa desetoricom a Straža ima slobodni udarac na 17 metara i ima Firera koji skida paučinu i to je 2:0 za goste. Nakon toga Straža preuzima potpuno igru pod svoje stvara prilike i postiže još tri gola. Već u 67. minuti na 0:3 povisuje Špoljar, a u 73. minuti isti igrač zabija i za 0:4. Biruš nije ostao dužan Špoljaru, pa i on upisuje svoj drugi gol na utakmici, i to u 82. minuti za konačnih 0:5. Vrijedna je to i važna pobjeda Straže, koja će u 25. kolu u subotu dočekati Blato.

4. NL – središte skupina A, 24. kolo

SLUNJ – STRAŽA 0:5 (0:0)

SUCI: Kordić, Kordej, Vrbanec

STRIJELCI:  0:1 Biruš 47', 0:2 Firer 63', 0:3 Špoljar 67', 0:4 Špoljar 73', 0:5 Biruš 82'

SLUNJ: Maravić, Matovina, Vidoš (62' Turkalj), Cindrić, Božičević, Abrlić, Radočaj, Jurčević, Paulić, Suša, Sabljak (68' Krizmanić); trener: Dalibor Sabljak

STRAŽA: N. Travnikar (72' Drašković), Rafaj, Firer, Biruš, Križanec, Janžek (68' Topolovec), T. Travnikar, Turnšek (46' Konjić), M. Čuček, Peček, Špoljar; trener: Robert Varjačić