Gaj uspio remizirati nakon dva pogotka zaostatka

Odigrano 3. kolo III. NL-centar

U utakmici 3. kola III. NL-centar u Sisku su Segesta i Gaj Mače odigrali utakmicu bez pobjednika koja je završila rezultatom 2:2. Domaći su nakon prvog dijela imali vodstvo od 2:0, no Gaj je u nastavku uspio postići dva pogotka i vratiti se kući s bodom.

Već u 6. minuti Gaj je mogao povesti. Haramustek je izašao sam na vratara domaćih Jagatić, no ovaj je vršcima prstiju obranio njegov udarac. Domaći prvu veliku priliku imaju u 15. minuti kada je Pinheiro prijetio glavom, ali zamalo pokraj gola. U 20. minuti Segesta vodi 1:0. Vratar Tor pomalo je nespretno reagirao na jedan ubačaj, lopta se odbila do Preire koji ju s tri metra sprema u mrežu. Mogli su domaći u 35. minuti i povećati vodstvo, ali Tor je odlično obrani opasan udarac Preire. Ipak u drugoj minuti sudačke nadoknade domaći povećavaju vodstvo. Gregurić u pokušaju pasa daje loptu ravno u noge Tarasenku, a ovaj rasni strijelac ne propušta takve poklone i pokraj nemoćnog Tora zabija za 2:0.

U nastavku druga slika. Ulaskom Šabana, Brlečića i Postonjskog Gaj je znatno podignuo razinu svoje igre. Tako je već u 50. minuti u kaznenom prostoru domaćih srušen Cvrtila, pa sudac Spudić dosuđuje kazneni udarac. Siguran realizator za 2:1 je Šaban. Do kraja utakmice Gaj je pritiskao, a domaći su pokušavali kontrama. Nije bilo puno pravih prilika sve do treće minute sudačke nadoknade kada je dugu loptu Mazalovića Šaban spustio na Cvrtilu, a ovaj zabio pogodak za konačnih 2:2.

Poslije tri odigrana kola u vodstvu je Vrapče s maksimalnih 9 bodova, drugi Kurilovec ima sedam, a treći Maksimir šest bodova, Gaj trenutno drži deveto mjesto s četiri boda.

Već u subotu u 16,30 sati Gaj očekuje novo iskušenje u utakmici 4. kola gdje će na svom travnjaku ugostiti Karlovac 1919.

SEGESTA - GAJ MAČE 2:2

SISAK: Gradski stadion, GLEDATELJA: 100, SUCI: Spudić, Šarić i Aščić.

STRIJELCI: 1:' Preira 20', 2:0 Tarasenko 45'+2, 2:1 Šaban 50' (11m), 2:2 Cvrtila 90'+3.

SEGESTA: Jagatić, Kopić, Kapac, Vučak, Abimbola (46' Pelivan), Tarasenko (90'+2 Dolovčak), Burumdžija, Pinheiro (56' Đurić), Radošević, Moukachar (83' Bičanić), Preira (46' Topalović). TRENER: Zoran Buinac

GAJ MAČE: Tor, Vukadin, Tepšić (46' Postonjski), Haramustek, Josipović (76' Radić), Gajski (46' Cvrtila), Sedak, Mazalović, Krpanec, Gregurić (46' Brlečić), Kiš (46' Šaban). TRENER: Marijan Glavica

Ostali rezultati 3. kola:

Kurilovec - Dinamo OO 4:2 (Čosić 18', 74',  Bakula 45'+2, Crnov 56'/Pršir 77'', Savičić 90')

Lukavec - Sava Strmec 0:1 (Grofelnik 58')

Vrapče - HAŠK 1903 3:0 (Tomšić 7', 76', Špišić 79')

Vrbovec - Mladost P 5:2 (Baniček 6' (ag), Bubnjar 14', Colarić 81', Martinović 86', 90'+3/Hrnčević 43', Mioković 48')

Lučko - Trešnjevka 3:0 (Kelava 14', Brekalo 47', Čičković 85')

Karlovac 1919 - Ponikve (igra se 13.9.)

Bistra - Samobor 3:1 (Kukec 54', Mandić 85', Pavlović 89'/Brdek 8')

Ravnice - Maksimir 1:4 (Topić 1'/Medić 27', Hodak 33', Marković 46', Husnjak 68')