Klanjec startao domaćim porazom

16. kolo IV. NL-središte Zagreb - skupina A, KLANJEC- Prečko 0:2

Klanjec je porazom krenuo u nastavak prvenstva u IV. NL-središte. Bodove iz Klanjca odnijelo je Prečko, koje se tako probilo na treću poziciju. Nažalost ostat će gorak okus za domaće nakon ove ne osobito kvalitetne utakmice. Krajnji rezultat ne pokazuje pravo stanje stvari, gosti su svoje šanse iskoristili, domaćin nije, a uz to je kod prvog pogotka domaćih učinjena i sudačka pogreška, koja je na neki način usmjerila rezultat.

Bilo je zanimljivo vidjeti kako će se Klanjec snaći bez svog najboljeg igrača Drčića, koji je prešao u zabočku Mladost. Činilo se da je trener Tomašković pronašao lijek. Domaći nisu puno razmišljali, preskakali su igru u sredinu i dijagonalama tražili brzi napadački trojac Brlek-Pavlinić-Biruš. Nije to u prvom dijelu uopće loše izgledalo. Prvu prijetnju domaći imaju u 8. minuti, kada vrlo dobri Klanjčić brani udarac Zrnca iz slobodnog udarca. I onda u 25. minuti "hladan tuš" za domaće. Sudac Ammar oglasio se bez potrebe i dosudio "slobodnjak" za goste na 18 metara udaljenosti od Žigmana. Nažalost ta je greška domaće koštala pogotka nakon što je oštro pucao Jaković, a lopta se od Humskog odbila u mrežu nemoćnog Žigmana za 0:1. Uzalud su domaći i publika prosvjedovali, povratka nije bilo. Nakon deset minuta domaći su se sabrali i Biruš je krenuo sam prema Klanjčiću, ali ovaj je odlično obranio njegov udarac. Dvije minute kasnije isti igrač nakon duplog pasa s Brlekom iz neposredne blizine pogađa vanjski dio mreže. Prije odlaska na odmor dobro je lijevu stranu probio Humski, no Pavlinić ne zahvaća dobro loptu glavom i prilika odlazi u vjetar. I tako su domaći nakon tri dobre prilike ostali praznih rukava, dok je Prečko bez ijedne prave prilike na odmor otišlo s kapitalom od 0:1.

Gosti su nešto bolje krenuli u nastavak i u 52. minuti spretni Đurić je iz gužve pogodio donji desni kut Žigmana za vodstvo Prečkog od 0:2. Samo tri minute kasnije "zicer" za Klanjec. Leš kreće sam prema Klanjčiću, ali gostujući vratar još jednom pokazuje veliku vrijednost i brani njegov udarac. Poslije te prilike gotovo pola sata gledali smo obostrano loš nogomet sve do 86. minute kada gosti kreiraju svoju jedinu pravu šansu, ali udarac Aremua odlično brani Žigman. U samoj završnici malo je živosti u napad Klanjca unio Filip Petrišić. On je u drugoj minuti sučevog nastavka nakon ubačaja Trbušića iz kornera dobro pucao glavom, ali njegov udarac zaustavila je vratnica. Nakon novog kornera Trbušića s desne strane s dva metra udaljenosti pucao je Lovrek, ali nažalost domaćih preko gola. Kad se sve zbroji i oduzme gosti su bili čvršći u polju, ali Klanjec je imao bolje prilike, no mala je to utjeha nakon poraza. Klanjec sada drži 13. mjesto, a u idućem kolu bit će domaćin Brezovici.

KLANJEC - PREČKO 0:2 (0:1)

KLANJEC: igralište Klanjca, GLEDATELJA: 100, SUCI: Ammar, Kordej i Kovač.

STRIJELCI: 0:1 Jaković 25', 0:2 Đurić 52'.

KLANJEC: Žigman, Pavlinić, Bogović, Petrović (84' F. Petrišić), Brlek (64' Kodrnja), Zrnc, Biruš, Lovrek, Humski (64' Trbušić), Leš (64' I. Petrišić), Mustač. TRENER: Dragutin Tomašković

PREČKO: Klanjčić, Kolak (87' Rudan), Jaković, Župan, Omeragić, Stipić, Cho (46' Aremu), Jurčić (21' Penić), Marić, Dojder. TRENER: Jasmin Ganić