Stubičanci ne odustaju od borbe protiv preseljenja Prekršajnog suda
Na stol ministra pravosuđa Orsata Miljevića stiglo je pismo donjostubičkih gradskih vijećnika u kojem obrazlažu zašto bi Prekršajni sud trebao ostati u njihovom gradu, a ne se preseliti u Zlatar
Na stol ministra pravosuđa Orsata Miljevića stiglo je pismo donjostubičkih gradskih vijećnika u kojem obrazlažu zašto bi Prekršajni sud trebao ostati u njihovom gradu, a ne se preseliti u Zlatar, udaljen više od 30 kilometara, uz to apsolutno nikako prometno povezan.
Iako je već definirano da donjostubički Prekršajni sud nadležan za područje gradova Donje Stubice i Oroslavja,te općine Gornja Stubica, Stubičke Toplice i Marija Bistrica seli u Zlatar i to do 2017. godine, navodno se užurbano radi na preseljenju Stalne službe Prekršajnog suda u Donjoj Stubici.
Daleki Zlatar
Stoga su Stubičanci ponovno odlučili krenuti u borbu za njih, nelogičnom odlukom selidbe suda u daleki Zlatar, te su dopis osim aktualnom ministru poslali i zagorskim saborskim zastupnicima. Dopis je poduži, a u njemu upozoravaju da bi se preseljenjem Prekršajnog suda u Donjoj Stubici ponovila velika nepravda koja je učinjena i krajem prošle godine s 154 godine starim Općinskim sudom u Donjoj Stubici, jednim od najjačih i najboljih u regiji, a koji je također ukinut i preseljen u Zlatar.
Gradonačelniku Donje Stubice Jurju Srebačiću ova je odluka i dalje nelogična i s njom se ne miri.
- Niti paše zlatarskom čovjeku ići u Stubicu, niti stubičkom u Zlataru. Mi smo dobri prijatelji, ali nema logike. Kako to ne mogu shvatiti, već dalje to forsiraju. Ne postoji nikakva prometna povezanost donjostubičkoj kraja sa Zlatarom. Direktna željeznička veza ne postoji, putnici moraju presjedati u Zaboku za Zlatar Bistricu, a tamo autobusom do Zlatara. Ne postoji ni direktna autobusna linija - istaknuo je gradonačelnik.
Gdje je tu štednja?
Naglasio je i kako bi svake godine otprilike 2000 okrivljenika i oko 500 svjedoka godišnje trebalo putovati u Zlatar. - To su troškovi i za stanovnike i za državne institucije! Pa gdje je tu štednja? - pita se gradonačelnik Srebačić.
- Donja Stubica od Zlatara udaljena je 40 kilometara, te je potpuno nelogično da stranke prelaze do 80 kilometara. I djelatnici PP Donja Stubica bi s uhićenicima trebali putovati u daleki Zlatar, umjesto 20 metara udaljenu zgradu Prekršajnog suda – ne miri se sa činjenicom Srebačić te dodaje da je Grad Donja Stubica prometno povezan, uz to je turističko mjesto u kojem se naseljava sve više stanovnika i rastu nove investicije, a važne institucije sele drugdje.
- Bivši ministar nije ni znao gdje Stubica je! Pa kako onda donosiš odluke! Pozivam novog ministra pravosuđa da se uvjeri što i kako radimo, gdje se nalazimo, pa da onda donese racionalnu odluku. Očekujemo njegov odgovor i termin posjete – zaključio je Srebačić.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Pacijent usred noći stigao na Hitnu u OB Zabok i ostavio liječnike u nevjerici
Tužna vijest: preminuo ugledni novinar Zagorskog lista i portala Zagorje.com
Velika tuga u obitelji naše slavne glumice: Umro joj otac Ivan
Objavili školski kalendar za 2026./2027.: Promjene u vezi praznika, evo detalja
Baby boom u maloj zagorskoj općini: Ove godine rođena već 21 beba, otvara se i novi područni vrtić!
Jesen im donosi zasluženi spokoj: Velike brige zauvijek nestaju za 4 znaka horoskopa
Opljačkana trgovina: Prijetio zaposlenici oštrim predmetom i pobjegao s novcem
Srijeda 26. kolovoza će ih šokirati: Do kraja dana 3 znaka primaju vijest o velikom novcu koji im stiže
Loše vijesti za sve koji plaćaju karticama na rate
Preminula jedna od najvećih glazbenih legendi
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
