FOTOGALERIJA: Sjajan otpor Jesenja Futsal Dinamu

U Krapini odigrana humanitarna malonogometna utakmica između Jesenja i Futsal Dinama

Predivno popodne u Krapini. U humanitarnoj malonogometnoj utakmici snage su odmjerili Jesenje i Futsal Dinamo. Sav prihod s ove utakmice išao je Udrugi distrofičara Krapina i zagrebačkoj udruzu ILAB. Zagrepčani su pobijedili u ovoj utakmici, no rezultat nije bio primoran. Primarno je bilo skupiti što više novaca za one kojima je to najpotrebnije i zadovoljiti tristotinjak gledatelja, kako bi ponovno došli u krapinsku dvoranu.

Gosti su poveli već u 1. minuti kada je Malogorski prvo obranio udarac Capara, no odbijanac je Prgomet spremio u mrežu. Novi dvoboj Capara i Malogorskog zbio se u 8. minuti, no ovaj puta je vratar domaćih izašao kao potpuni pobjednik. Nakon tog trenutka Jesenje se počelo oslobađati pritiska i iz minute u minutu je bilo sve bolje. U 12. minuti Maloševac je čudesno obranio udarac Janžeka i odbio loptu u korner. Izjednačenje je stiglo u 13. minuti. Filip Hanžić primio je loptu leđima okrenut golu, okrenuo se i zabio pokraj nemoćnog Maloševca za 1:1. Domaćin je mogao i povesti, no dva puta dobre akcije Hanžića i Presečkog zaustavio je odlični Maloševac, U zadnjoj minuti prvog dijela na sceni su ponovno gosti. Prvo Kanjuh dobro puca, a Malogorski još bolje brani, a nakon toga Kanjuh odlično asistira Grbeši, no ovaj pogađa vratnicu.

U nastavku je Leljak na parket poslao pričuvnu momčad, koja se solidno držala, no u 23. minuti obrana je pokleknula, a Capar je prekrasnim lobom prevario Ranogajca za 1:2. No četiri minute kasnije Strabić ljevicom precizno pogađa za 2:2. Konačnih 2:3 postiže Grbeša, prekrasnim udarcem iz kosa s lijeve strane. Ovo je bila odlična uvertira pred utakmicu 1. kola II.Hrvatske malonogometne lige-sjever, u kojoj Jesenje u Krapini u nedjelju u 19 sati dočekuje Otočac. Bit će to ujedno i prva službena utakmica Jesenja i nadamo se prva pobjeda. Vodstvo i igrači Jesenja pozivaju sve ljubitelje malog nogometa iz cijele županije, da dođu uživati u novom malonogometnom spektaklu u Krapini.

IZJAVE TRENERA:

Josip Leljak, Jesenje:"Ostvarili smo sve ciljeve. Zadovoljili smo publiku i na najbolji mogući način najavili smo prvenstvo, a uz to je utakmica imala humanitarni karkter. Mi imamo dva cilja, a to je da što bolje i kvalitetnije igramo i da punimo dvoranu u Krapini. Što se tiče Otočca i početka prvenstva mi se koncentriramo isključivo na sebe. Pozivam navijače da nas podrže u nedjelju protiv Otočca."
Mićo Martić, Futsal Dinamo: "Pobjeda je bila najmanje važna u ovoj utakmici. Važno je da su ljudi došli u dvoranu i vidjeli novo Jesenje, klub koji puno obećava, a koji je u ovoj utakmici možda i bio kvalitetnija momčad od nas. Jako nam je bio važan i taj humanitarni aspekt utakmice. Hvala i našim navijačima koji su nas i ovdje podržali i još jednom pokazali da su najbolji u državi."

JESENJE - FUTSAL DINAMO 2:3 (1:1)
KRAPINA: dvorana Srednje škole, GLEDATELJA: 300, SUCI: Saša Tomić i Mislav Đeko
STRIJELCI: 0:1 Prgomet 1', 1:1 Hanžić 13', 1:2 Capar 23', 2:2 Strabić 27', 2:3 Grbeša 30'.
JESENJE: Malogorski, Sitar, Janžek, A. Habijanec, Presečki, Švaljek, Kunštek, Cvilko, Strabić, Vincelj, Ranogajec, M. Habijanec, Osredečki, Hanžić, Šoštarić. TRENER: Josip Leljak
FUTSAL DINAMO: Bešlić, Capar, Reed, Dekanić, Čekol, Grbeša, Kanjuh, Prgomet, Herceg, Penava, Maloševac. TRENER: Mićo Martić