Zabok uvjerljiv protiv Bosca

Zabok je sasvim zasluženo došao do svoje treće pobjede u FAVBET Premijer ligi košarkaša Hrvatske. U Gradskoj sportskoj dvorani u Zaboku savladan je Bosco rezultatom 104:78. Gosti su odlično otvorili i u prvoj četvrtini imali i devet koševa viška, no u drugom dijelu druge četvrtine počeli su padati u igri, Zabok je očvrsnuo obrani već do sredine treće četvrtine riješio pitanje pobjednika.

Prva polovina prve četvrtine prošla je u izjednačenoj igri, a onda je u 6. minuti raspoloženi Krapić postigao tricu za +5 Bosca (12:17) i natjerao Tomasa na prvu minutu odmora. U idućem napadu za goste tricu postiže Ivanković i Bosco ima već osam koševa viška (12:20). Imali su gosti i +9 (14:23) u 8. minuti nakon trice Jelenkovića, no ulaskom Cvitanovića Zabok je u kratkom roku napravio seriju od 7:0 i približio se na 21:23. Ipak zahvaljujući Krapiću i Ivankoviću nakon prvih deset minuta gosti imaju prednost od šest koševa (25:31). Bosco je u prvoj četvrtini gađao 6/9, Krapić je četvrtinu završio na 11, a Ivanković na 10 koševa.

Domaći su loše otvorili drugu četvrtinu, a nakon "koš-faula" Bosco opet ima ugodnih +8 (31:39). Polovicom druge četvrtine Zabok je napokon našao pravi ritam u napadu i serijom od 9:0 koju je tricom zaključio Owens prešao u vodstvo (40:39).

Savić je tricom na ulasku u treću četvrtinu prvi put doveo domaće u dvoznamenkasto vodstvo (54:43). U 22. minuti na semaforu je već 58:43, pa je Samac prisiljen pozvati novu minutu odmora. Odlični Owns nadovezao se serijom od 5:0 i Zabok u 24. minuti ima već +20 (63:43) i tu je priči bio kraj. U 28. minuti kapetan Črnjević položio je za najvećih +27 (75:48).

U posljednjoj četvrtini oba trenera su dala priliku igračima iz drugog plana, a najbolje ju je iskoristio Ante Šustić, koji je razgalio publiku s nekoliko efektnih zakucavanja, da bi Antonić u posljednjoj sekundi utakmice pogodio tricu s centra za konačnih 104.78.

U redovima Zaboka po 19 koševa zabili su Zac Owens i Antonio Črnjević, no najbolji igrač Zaboka i cijele utakmice bio je Dino Cinac s double-double učinkom 17 koševa i 15 skokova, 5 asistencija i 2 blokade uz valorizaciju 30. Ante Šustić upisao je 11 koševa. Kod gostiju je odlično odigrao iskusni Ante Krapić koji je utakmicu završio na 23 koša (75% šuta iz igre), 5 skoka i 3 asistencije. Toni Jelenković zabio je 18 koševa uz 6 asistencija.

ZABOK - BOSCO 104:78 (25:31, 26:12, 25:12, 28:23).
ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 400, SUCI: Jurčević, Mikulić i Barišić.
ZABOK: Sikirić 9 (2-2), Neal 7, Damjanić, Cinac 17 (3-4), Tomić 2, Šustić 11 (1-2), Antonić 3, Savić 9, Črnjević 19 (3-4), Owens 19 (1-2), Rebić, Cvitanović 8 (2-3). TRENER: Ivan Tomas
BOSCO: Bubalo, Jelenković 18 (6-6), Kos 3 (1-1), Tikveša 5, Ivanković 14 (1-2), Katanović 9, Akrap 6, Krapić 23 (1-1), Raos, Petranović, Ćosić, Brekalo. TRENER: Domagoj Samac