Zabok i Dubrava u finalu 35. memorijala 'Ivan Goluban-Katran'

Bit će to pravi ispit za Zabok pred prvo kolo Premijer lige idućeg tjedna i gostovanja kod Cibone.

Jučer su odigrane polufinalne utakmice 35. memorijalnog turnira "Ivan Goluban-Katran" na kojem uz Zabok nastupaju i Dubrava Furnir, Hermes Analitica i Bosco. U prvom vrlo uzbudljivom polufinalu Dubrava je pobijedila Hermes Analiticu sa četiri koša razlike (84:88). Činilo se da će Dubrava lakše do pobjede, na poluvremenu je imala 14 razlike u svoju korist (48:34), no Svoboda i Krapić inicirali su uzbudljivu završnicu, koja je na kraju ipak otišla na stranu Dubrave u kojoj je s 18 koševa najefiaksniji bio Smolić, Pandurić je pridružio 15, a Perić 12 koševa. Hermes je s 24 koša (6 trica) predvodio Svoboda, dok je Krapić upisao 22 koša.

Zabok je kao prije tjedan dana bio uvjerljiv protiv Bosca. Na kraju je završilo s 23 koša viška za domaćina (91:68).Već na poluvremenu je Zabok imao dvoznamenkasto vodstvo (45:32), a to se razlika iz četvrtine u četvrtinu sve više povećavala. Zabok je s 18 koševa predvodio Lisica, Tomas je upisao 16 koševa, a Jambrović, Črnjević, Primorac i novopridošli Antun Maričević ubacili su po 10 koševa. Kod Bosca je s 17 koševa najefikasniji bio Petrović, a Zrnić i Tomić upisali su po 11 koševa.

Danas u 17.00 u utakmici za treće mjesto snage će odmjeriti Hermes Analitica i Bosco, a odmah nakon toga u finalu u 19.30 sati sastat će se Zabok i Dubrava Furnir. Bit će to pravi ispit za Zabok pred prvo kolo Premijer lige idućeg tjedna i gostovanja kod Cibone.

HERMES ANALITICA – DUBRAVA FURNIR 84:88 (18:25, 16:23, 30:16, 20:25)
HERMES ANALITICA: Perić 5, Marcelić 3, Kalpić 10, Svoboda 24, Mileković 10, Mravak, Krapić 22, Gazić, Rajič, Šutalo 10, Brčić 10.
DUDBRAVA FURNIR: Buovac 6, Prelec 2, Cvitanović 5, Pandurić 15, Perić 12, Majić 8, Smolić 18, Nazor, Brzoja 23.

ZABOK – BOSCO 91:68 (20:11, 25:21, 23:19, 23:16)
ZABOK: Martinko 2, Krajinović 2, Marić 6, Tomas 16, Antonić 1, Črnjević 10, Primorac 10, Elčić 2, Lisica 18, Maričević 10, Jambrović 10, Galić 4.
BOSCO: Popović 2, Knezović, Blažević 4, Krajnović, Mohač 2, Babić 10, Zrnić 11, Mijić 2, Petrović 17, Katura 9, Tomić 11.