Vrabec donio pobjedu Klanjcu u sudačkoj nadoknadi

13. kolo IV. NL-središte Zagreb - skupina A, KLANJEC -Vojnić 95 2:1 (1:0)

• Valentino Vrabec

Valentino Vrabec

Najteže su utakmice kad su bodovi unaprijed upisani. Klanjec je slovio za apsolutnog favorita protiv Vojnića, stvorio je bezbroj prilika, no na kraju je sretno slavio rezultatom od 2:1, iako su gosti u posljednjim trenutcima utakmice imali čisti zicer, kojeg je odlično obranio Davor Humski, koji je kao i strijelac pobjedničkog pogotka Valentino Vrabec junak Klanjca u ovoj utakmici.

Klanjec je počeo s pritiskom od samog početka. Domaći su stali visoko i natjerali goste da se sabiju u svoj šesnaesterac. Već u 6. minuti Vrabec je odlično ubacio s desne strane, a K. Pavlinić je glavom pucao u gostujućeg vratara Manjerovića. Tri minute vrlo slična akcija, novi dobar ubačaj s desne strane uputio je Vrabec, ali ovaj puta Trbušić puca glavom pokraj gola. Minutu kasnije domaći čini se s pravom traže kazneni udarac, nakon što Valentić ruši Brleka u svom kaznenom prostoru, no sudac Gojak ne misli tako. Pritisak Klanjca ne jenjava. U 13. minuti s 20 metara opalio je F. Pavlinić, ali zamalo je neprecizan. Konačno napori domaćih isplatili su se u 21. minuti. Vrabec je uposlio Brleka koji dobro puca s dvadesetak metara udaljenosti, Manjerović je malo dodirnuo loptu, ali je ona ipak odsjela u mreži za vodstvo Klanjca od 1:0. Gostujući vratar istaknuo se istrčavanjem u 29. minuti kada je F. Pavlinić uputio upotrebljiv pas prema Brleku, koji je trebao imati otvoren prostor prema vratima, ali ispriječio se Manjerović. Odlično je u 40. minuti pucao Lovrek iz slobodnog udarca s 20 metara udaljenosti, ali je zamalo neprecizan. Zadnju priliku za domaće imao je u 45. minuti Brlek, ali puca u gostujući blok. Trebali su domaći na odmor otići s dva, tri gola prednosti, ali puno se toga propustili, a kada je tako sreća obično zna okrenuti leđa. Ovaj put im se to nije obilo u glavu.

Prvu priliku u nastavku ima I. Petrišić koji dobro puca iz slobodnog udarca sa 17 metara udaljenosti, ali Manjerović odlično brani. Dvije minute kasnije prvi kakav-takav udarac za goste upućuje Jurić, ali bez problema za Humskog. Upravo je nevjerojatno što je u 58. minuti promašio Lovrek koji s četiri metra udaljenosti umjesto u prazna vrata, puca u Manjerovića. Kazna je stigla u 61. minuti. Jurić je odlično nabacio s desne strane, a Brkić visoko skočio i zabio glavom za 1:1. Klanjčanima je trebalo desetak minuta da se oporave od šoka, a onda se nakon kombinacije braće Pavlinić i udarca Filipa zatresla greda. Šest minuta kasnije odlično Vrabec odlično centrira za I. Petrišića koji puca u gostujućeg vratara. Novi šok umalo je slijedio u 81. minuti kada je za goste "skraćeni korner" izveo Prpić, a Valentić je osam metara udaljenosti pucao glavom i uzdrmao gredu. U 85. minuti Zrnc je u odličnoj prilici, ali se poskliznuo u odlučujućem trenutku, a nakon novog centaršuta Vrabeca u 90. minuti prijeti Trbušić, ali s dva metra udaljenosti puca u Manjerovića. I kad se činilo da će bod otići u Vojnić nakon dobrog pasa Alena Humskog u trećoj minuti sudačke nadoknade Vrabec odličnim prizemnim udarcem sa 17 metara udaljenosti postiže pogodak za 2:1 i veliko oduševljenje domaćih navijača. No ni tu nije bio kraj. U posljednjim trenutcima susret Kalem je odlično pucao s 14 metara udaljenosti, a Davor Humski je čudesnom intervencijom obranio svoja vrata i sva tri boda ostala su u Klanjcu

KLANJEC - VOJNIĆ 95 2:1 (1:0)

KLANJEC: igralište Klanjca, GLEDATELJA: 100, SUCI: Gojak, Jurišić, Luburić.

STRIJELCI: 1:0 Brlek 21', 1:1 Brkić 61', 2:1 Vrabec 90'+3.

KLANJEC: Humski, F. Pavlinić, Bogović, Brlek (46' I. Petrišić), Zrnc, Trbušić, K. Pavlinić, Lovrek (81' Petrović), Vrabec, Leš (81' F. Petrišić), Mustač. TRENER: Dragutin Tomašković

VOJNIĆ 95: Manjerović, Kalem, Martinović (33' Horvatin), Brkić, Jurić, Prpić, Ljevar, Josipović, Keranović (46' Matanović), Valentić, Stanić. TRENER: Muhamed Seferagić