Timisoara i drugi put uvjerljiva protiv Zaboka

5. kolo Alpe Adria cupa u košarci, Timisoara - ZABOK 92:65

Nakon što su u Zaboku slavili rezultatom 88:63, košarkaši Timisoare uvjerljivo su slavili i na svom parketu protiv Zaboka rezultatom 92:65, u 5. kolu Alpe Adria cupa u košarci. Timisoara je tako već osigurala nastup u drugom krugu, a Zabok će po svemu sudeći ostati na onoj jednoj pobjedi protiv Rogaške izborene u prvom kolu.

Već u 6. minuti gosti su došli do dvoznamenkastog vodstva nakon polaganja Kesara za 17:6, a Zabok je i nakon prvih deset minuta imao 11 koševa manjka (27:16). Trojac Kesar-Gajić-Mirković predvodio je raspoložene domaćine. Zabok se u 16. minuti nakon polaganja Garretta uspio spustiti na -7 (30:23), ali to je bilo sve od Zabočana u ovoj utakmici. Gajiću i Kesaru pridružio se i raspoloženi Đoković koji u 20. minuti polaže za 52:31 (+21), Mriković je podigao i na +25 (56:31), da bi se nakon zakucavanja Tomića na "veliki odmor" otišlo rezultatom 56:33. Ništa se bitno nije dogodilo ni u nastavku, prednost domaćina se povećavala i u nekoliko je navrata bila viša od 30 razlike, da bi domaći rutinski priveli utakmicu kraju s 27 koševa razlike (92:65) u svoju korist.

Domaće su u pobjedi predvodili s identičnim double-double učinkom od 24 koša i 10 skokova Nikola Gajić i Igor Kesar, s time da je Gajić upisao 5, a Kesar 3 asistencije. Adam Mirković upisao je 20 koševa uz 5 asistencija i 4 skoka, dok je Ilija Đoković imao double-double učinak od 12 koševa i 10 asistencija, čemu je pridodao i 5 skokova. Kod Zaboka najbolji je bio Karlo Lukačić koji je upisao 21 koš, 5 asistencija i 4 skoka, a osim njega nitko nije imao dvoznamenkasti učinak.

Zabok se već u petak 18.11. vraća obavezama u HT Premijer ligi, gdje ga u utakmici 8. kola očekuje teško gostovanje kod Splita, koji je veliki favorit u ovoj utakmici. Utakmica u Splitu igra se s početkom u 17 sati.

OHMA MOZZART BET TIMISOARA - ZABOK 92:65 (27:16, 29:17, 17:14, 19:18)

TEMIŠVAR: SD Constantin Jude, GLEDATELJA: 800, SUCI: Zdenko, Martin, Peter.

OHMA MOZZART BET TIMISOARA: McLellan 4 (2-2), Horga, Gajić 24 (2-2), Nasturescu 3, Schipor 5, Kesar 24 (6-7), Mocritchi, Đoković 12 (1-1), Mirković 20 (3-3), Maticuic, Vujošević, Stanciu. TRENER: D. Petričević

ZABOK: Martinko 7, Kučan 4 (0-1), Tomić 8 (1-1), Lukačić 21 (1-2), Črnjević  2, Stipaničev, Perović 8, Prskalo 7 (1-2), Antonić, Garrett 8 (2-2). TRENER: J. Smiljanić

SLOBODNA BACANJA: Timisoara: 14/16 (93%); Zabok: 5/8 (62%)

DVICA: Timisoara: 21/28 (75%); Zabok: 21/43 (48%)

TRICA: Timisoara: 12/26 (46%) (Gajić 6, Mirković 3, Nasturescu, Schipor, Đoković); Zabok: 6/24 (Lukačić 2, Prskalo 2, Martinko, Tomić)

SKOKOVI: Timisoara: 40 (34+6) (Gajić 10, Kesar 10, Đoković 5, Vujošević 5, Mirković 4, ...); Zabok: 24 (16+8) (Lukačić 5, Črnjević 5, ....)

ASISTENCIJE: Timisoara: 30 (Đoković 10, McLellan 5, Gajić 5, ...); Zabok: 17 (Garrett 4, Kučan 3, Lukačić 3, Perović 3, ...

VALORIZACIJA: Timisoara: 134 (Gajić 37, Kesar 30, Mirković 28, Đoković 20, ...); Zabok: 62 (Lukačić 21, Garrett 10, ...)