Visoka pobjeda Gaja, prvi poraz i dalje vodećeg Zagorca

3. HNL – središte 6. kolo

Jučer je na rasporedu bilo 6. kolo 3. HNL središte. Zagorec iz Krapine doživio je prvi poraz, u derbiju u Dugom Selu, bolji su bili istoimeni domaćini sa 2:1. Zagorec je krenuo sjajno i već u 5. minuti golom Petra Radoša poveo 0:1, no domaćini su u nastavku uspjeli okrenuti, golovima Grgića u 51. i Radovića u 64. minuti. I uz ovaj poraz Zagorec je ostao na 1. mjestu sa 15 bodova, a prate ga baš Dugo Selo i Trnje sa po 13, i Gaj sa 12 bodova.

Do nova tri boda Gaj je došao nakon uvjerljive pobjede protiv Mladosti iz Petrinje 5:0, iako je na odmoru bilo bez golova. No, Kotarski je u 48. minuti načeo goste, a nadovezao se Šaban sa hat-trickom, u 54., 68. i 3. minuti sučeve nadoknade. U 1. minuti nadoknade zabio je i Josipović. Podsjećamo da Gaj ima utakmicu manje kod sada zadnje Segeste, koja je na rasporedu 20. listopada. Od ostalih rezultata valja izdvojiti prve pobjede Kurilovca i Ponikvi, te pobjedu Trnja u derbiju kod Vrbovca. Utakmice Segesta – Ravnice i Karlovac 1919 – Vrapče igrat će se 27.10. COVID je počeo krojiti ionako zgusnuti raspored.

U 7. kolu u subotu Gaj gostuje kod Ravnica, a Zagorec dočekuje Trešnjevku, barem prema planu. Donosimo pregled rezultata, ljestvicu i parove 7. kola.

3. NL središte  2021/22. 6. kolo, 22.09.2021.