Važna pobjeda Zaboka protiv Hermes Analitice

U utakmici punoj preokreta, uspona i padova, Zabok je bio kvalitetnija i prisebnija momčad i na kraju slavio rezultatom 70:64

Košarkaši Zaboka izborili su vrlo važnu pobjedu na gostovanju u Zagrebu kod Hermes Analitice u zaostalo utakmici 7. kola HT Premijer lige. U utakmici punoj preokreta, uspona i padova, Zabok je bio kvalitetnija i prisebnija momčad i na kraju slavio rezultatom 70:64.

Prva četvrtina pripala je domaćima koji su u jednom trenutku imali vodstvo od 17:10, da bi nakon prvih deset minuta na semaforu stajalo 17:10. U drugoj četvrtini potpuni preokret. Zabok je pojačao obranu i napad, odlično je igrom dirigirao Petar Marić, četvrtina je završena rezultatom 22:5 u korist Zaboka, a na veliki odmor se otišlo rezultatom 22:36.

No tu priči nije bio kraj. Razigrao se kod domaćih Šutalo, počele su domaćima ulaziti i neke trice (nakon 1-8 u prvom poluvremenu) i "analitičari" su se u 30. minuti približili na samo -3 (45:48), no tricom Tomasa Zabok je u zadnjih deset minuta prenio šest koševa viška (45:51). Nakon nove Trice Tomasa u 32. minuti Zabok je imao pristojnih devet koševa viška (47:56). Domaćima se tada s nekoliko ulaza ispod koša ukazao Gazić, a nakon trice Milekovića u 37. miuti uspjeli su stići na minimalan zaostatak (60:61). No u završnici je u svoje ruke uzeo trio P. Marić-Črnjević-Tomas, važnu je tricu pogodio Anzulović i Zabok je zasluženo slavio.

Najbolji u pobjedi Zaboka bili su Antonio Črnjević, Luka Tomas i Petar Marić. Raspoloženi kapetan Črnjević imao je double-double učinak od 15 koševa i 12 skokova, Tomas je također upisao 15 koševa uz 6 skokova i 3 asitencije, a P. Marić 14 koševa uz 4 skoka i 5 asistencija. Kod domaćih odličnu je utakmicu odigrao Kristijan Šutalo koji je upisao 22 koša, 8 skokova i 6 asistencija, dok se Ivan Svoboda zaustavi na 14 koševa. Nakon trinaest odigranih kola Zabok ima omjer od pet pobjeda i osam poraza i nalazi se na sedmom mjestu HT Premijer lige košarkaša Hrvatske.

HERMES ANALITICA - ZABOK 64:70

HERMES ANALITICA: Brčić 2, Mileković 7 (2-2), Kalpić 4 (2-2), Svoboda 14 (4-4), Ristovski, Gazić 5, Šutalo 22 (2-2), Marcelić, Ćorić, Kordić 9 (2-3), Perić. TRENER: Zvonimir Mravak

ZABOK: Martinko 2, Krajinović, Anzulović 5, G. Marić, Tomas 15 (2-2), Črnjević 15 (0-1), Marić 14 (2-3), Primorac 6 (2-2), Maričević 7 (1-1), Jambrović 6, Antonić, Elčić. TRENER: Ivan Tomas