Snježna kraljica pod strogim epidemiološkim mjerama i bez gledatelja
Utrke se održavaju 3. i 6. siječnja 2021.
Međunarodna skijaška federacija (FIS) i Nacionalni stožer civilne zaštite Republike Hrvatske službeno su odobrili održavanje utrka Audi FIS Svjetskog skijaškog kupa „Snow Queen Trophy“ 2021. uz poštivanje najstrožih epidemioloških mjera, kao i protokola zaštite koje FIS primjenjuje na svim svojim ovosezonskim utrkama, a koje se redovito i bez problema održavaju od početka sezone 2020/2021
Bez javnog izvlačenja startnih brojeva
Sljemenske će se utrke održati 3. i 6. siječnja bez gledatelja i gostiju, a sukladno pravilima FIS-a za ovu sezonu neće biti niti javnih izvlačenja startnih brojeva koja su se tradicionalno održavala u centru Zagreba. Sprečavanje širenja zaraze bolesti Covid-19 te zaštita zdravlja i sigurnosti svih sudionika utrka na Sljemenu, uključujući sportaše i njihove timove, novinare, članove organizacijskog tima i volontere, ima najviši prioritet.
Bez navijača
Iz tog razloga, po prvi puta u povijesti održavanja „Snježne kraljice“ slalomašice i slalomaše u cilju neće
dočekati navijači. Usto, da bi se maksimalno smanjila interakcija skijašica i skijaša sa svima ostalima, uvedeni
su dodatni mehanizmi zaštite u vidu tri tzv. „balona“ – odvojenih za natjecateljske ekipe, medije i
organizacijski tim – unutar kojih će se kretati svi koji sudjeluju u „Snježnoj kraljici“ 2021., bez međusobnog
miješanja između „balona“.
Negativan test
Također, svi sudionici morat će imati negativan test na Covid-19 ne stariji od 72 sata te svakodnevno ažurirati informacije o zdravstvenom stanju u svojoj FIS Covid-19 putovnici. Svi skijaši i skijašice i njihovi timovi dolaze u Zagreb prethodno testirani te će biti smješteni u The Westin Zagreb hotelu, koji će biti zatvoren za ostale posjetitelje, a bit će testirano i osoblje hotela, dok će novinari biti smješteni u odvojenom hotelu. Natjecateljski timovi će po dolasku na Sljeme imati posebne koridore za kretanje, kako bi se izbjeglo miješanje s radnicima na stazi. U skladu s epidemiološkim mjerama i protokolima zaštite svih sudionika događanja, ograničen je i broj novinara koji će se moći akreditirati za praćenje utrke uživo.
Crveni spust
Na sljemenskom Crvenom spustu najbolje svjetske slalomašice po 15. put borit će se za bodove, krunu i plašt
Snježne kraljice. Ženska slalomska utrka na rasporedu je u nedjelju, 3. siječnja 2021., s početkom prve vožnje u
12.30 i druge u 16.00 sati. Najbolji slalomaši sljemenskom stazom će se 12. put spustiti u srijedu, 6. siječnja
2021., i to sa startom prve vožnje u 12.15, a druge u 15.30 sati. Iako ih neće moći dočekati u cilju, ljubitelji
skijanja i dalje će moći bodriti i pratiti najbolje svjetske skijašice i skijaše na Sljemenu putem prijenosa na
HRT2.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Ukidanje dozvole: Tko sve u Hrvatskoj ponovno mora polagati vozački ispit
Ako autom udarite divljač, ovo nikako nemojte napraviti: Možete dobiti kaznu umjesto odštete
DRŽAVNI INSPEKTORAT: Masovni opoziv ove hrane zbog utvrđenog otrova
Zbogom čupanju korova: Na proljeće po njemu pospite samo 1 namirnicu i bit će trajno uništen
Šok u HZZO-u: Tko je tajnoviti liječnik koji preuzima sustav vrijedan 7 milijardi eura?
Ususret ‘Proljeću u Oroslavju’: 21 kulturni događaj od 28. veljače do 6. lipnja
Novo doba za Krapinu: Sve gradske usluge uskoro na mobitelu, stiže i pametni pješački prijelaz
Varaždinska kuća postaje turistički informativni i prezentacijski centar
VAŽNO! Ovo je rok do kojeg dio Hrvata mora mijenjati osobnu
Počinje suđenje Srđanu Mlađanu: Evo kada bi sisački monstrum mogao na slobodu
Kraj starim metodama prozračivanja: 2026. donosi toplu i učinkovitu zaštitu od vlage i plijesni
Kako stoje naše rijetke vrste? Predstavljeni rezultati monitoringa za 2025. godinu
VODIČ KROZ VALENTINOVO: Ljubav se slavi u Zagorju – uz vrhunsku gastronomiju
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
