Unatoč početnom vodstvu, poraz Tondacha

U desetom kolu 3. NL Centar Tondach gostovao kod Zeline

U desetom prvenstvenom kolu 3. NL Centar Tondach iz Bedekovčine gostovao je kod Zeline i pretrpio poraz od 4:1.

Nakon početnih pokušaja domaćina uz četiri uzastopna kornera gostujući igrači preuzimaju kontrolu utakmice i nakon jedne oduzete lopte Frtalj je srušen u kaznenom prostoru, a siguran realizator bio je Frančina i gosti vode 1-0!

No, već šest minuta kasnije utakmica ulazi u egal – nakon jedne gužve u gostujućem šesnaestercu lopta pogađa ruke jednog obrambenog igrača Tondacha i sudac pokazuje na jedanaesterac kojeg sigurno realizira Simeunović.

I kad se činilo da tim rezultatom završava poluvrijeme, nakon jedne duge lopte i neopreznosti gostujuće obrane Colarić izbija sam na golmana i lako poentira za 2-1 te se tim rezultatom odlazi na odmor.

Drugo poluvrijeme kreće u znaku dominacije gostujućih igrača koji nastoje doći do izjednačenja. Veliku priliku propušta Usmiani kojeg je odličnom intervencijom spriječio vratar Picak, ne dozvolivši da dođe do izjednačenja. Nakon toga utakmica odlazi u mirnije vode bez izrazitijih prilika, da bi ipak domaćini pred kraj utakmice postigli još dva pogotka zaključivši utakmicu rezultatom Zelina 4. Tondach 1.

Kratki rezime deset prvenstvenih kola Tondacha – 10 kola; 10 gostovanja; 10 putovanja. Nije to baš lijepo za pogledati jer - nije isto doći na utakmicu 90 minuta prije njenog početka od pokretanja na put najmanje tri sata čak i više - ovisi o tome kamo se putuje – umor mora biti prisutan (možda o tome govori i podatak da su od 27 primljenih golova igrači Tondacha čak 10 primili u posljednjih 15 minuta susreta, op.a.)!

Obzirom na navedeno moram konstatirati - Tondach ima na svom kontu i dosta bodova, sedam i sedamnaesto mjesto na prvenstvenoj ljestvici – da je rezultat tih mladića i trenera Mlinarića više negoli zadovoljavajući, jer uvjeren sam da se sve odigravalo regularno (svaka druga utakmica na svom terenu ovisno o službenom rasporedu, op.a.) da bi njihov položaj na tablici bio bolji, a time bi dečki skupili i više bodova.

Zato se nadam i čvrsto vjerujem u jedno obećanje da će Tondach svoju sljedeću utakmicu – subota, 21. listopada 2023. godine – protiv Lukavca odigrati na svom terenu u Bedekovčini.

Zelina – Tondach 4:1 ( 2:1 )
SVETI IVAN ZELINA. Igralište: NK Zelina. Gledatelja: 150. Sudac: Grgur Jović ( Zagreb ). Pomoćnici: Dario Aščić ( Velika Gorica ), Dejan Kupres ( Samobor ).
Strijelci: 0:1 Frančina 22 – 11 m; 1:1 Simeunović 28 – 11 m; 2:1 Colarić 34; 3:1 Ovčar 79; 4:1 Colarić 81.
Zelina: Picak, Camara, Pavić ( 66. I. Horvat ), Hoglin, Garić ( 72. Ćosić ), Haramina, ( Ljubičić ), Simeunović. Colarić, Vidak ( D. Horvat ), Husnjak ( 46. Ovčar ). Trener: Boris Perković.
Tondach: Martinec, Kralj, Hendija ( 83. Jurina ), Zrnc, Borovčak ( 52. I. Bosec ), Boronjek, frtalj ( 90+2 Kolarić ), Frančina, Bosec ( 83. Bartolec ), Bobinec ( 46. Cvilko ), Usmiani. Trener: Srećko Mlinarić.