U golijadi Rudar Dubrava Zabočka do prve pobjede

4. NL – središte skupina A: 6. kolo: Rudar Dubrava Zabočka – Polet (SK) 7:2

Rudar DZ je u 6. kolu 4. NL središte skupina A dočekao Polet iz Svete Klare. Igre Rudara u svojoj premijernoj sezoni ove lige su bile puno bolje od rezultata, no kada u pet kola osvojite samo dva boda i držite zadnje mjesto, pritisak se zasigurno povećava. Druga zaredom domaća utakmica bila je stoga prilika za novi juriš na sva tri boda, iako protivnik nije bio nimalo bezazlen.

Odlično prvo poluvrijeme Rudara DZ i vodstvo 2:0

Prva opasnost stigla je pred golom gostiju i zapravo bila je to situacija iz koje je Rudar DZ mogao lako povesti. Siniša Gregurić je u jednom čvrstom duelu osvojio loptu na svojoj polovici a onda dao jako dobru dugu loptu za Dorijana Bakeka na desnom boku. Bakek se probio i primijetio u sredini Mouhcine Rhadia, ali lopta nije bila idealna i vrlo dobra prilika je propala. Ali u 9. minuti suradnja ista dva igrača donijela je vodstvo domaćina. Bakek se na boku othrvao trojici, izdržao i prekršaj i ubacio na Rhadia koji glavom sa 12 metara sjajno pogađa uz samu stativu za 1:0. U 12. minuti opet dobra akcija domaćina, Karlo Pole spušta glavom za Rhadia koji malo kasni pa puca u blok, a u nastavku akcije Silvio Ferček puca sa 25 metara malo preko gola. Preko gola puca i Jakov Videk iz slobodnjaka sa 30 metara s desne strane u 14. minuti.

Gosti prvi udarac izvode u 17. minuti no opasnosti po domaće i nije bilo. Antun Martinović puca iskosa sa 25 metara ali puno pored gola. No, na drugoj strani u 19. minuti Rudar zasluženo dolazi do 2:0. Ovaj puta Florijan Videk sjajno probija desnu stranu i ubacuje na Rhadia kojeg u skoku ruši Niko Vlatković. Vrlo siguran sa 11 metara bio je J. Videk. No, u 20. minuti umalo povratak Poleta. Nakon duže akcije lopta je ubačena s desne strane i Ivan Lasić je ostao sam na 10 metara, no njegov udarac Lovro Bajsić je fantastično obranio. U 27. minuti Martinović puca sa 25 metara, no lagan je to posao za Bajsića. U 33. minuti ponovno su Bakek i F. Videk stvorili pomutnju na desnom boku, F. Videk je ubacio a Dario Fras na golu gostiju krajnjim je naporom izbio loptu ispred Rhadia. U 37. minuti J. Videk sjajno puca iz slobodnjaka sa 20 metara iskosa sa lijeve strane i Fras jedva brani, a odbijenu loptu F. Videk šalje visoko preko gola.

U 40. minuti J. Videk s lijeve strane iz okreta nabacuje na drugu stranu na J. Videka, koji puca iz prve ali Fras lagano hvata. U 43. minuti mi kontra domaćina, dobra lopta desno na Ferčeka, koji daje povratnu za J. Videka, koji opet puca vrlo dobro, ali Fras je na visini zadatka. No u 44. minuti opasnost na drugoj strani. I gosti izvode kontru u koju bježi po desnoj strani Sven Fučkar Turk, ulazi u kazneni prostor, ali Bajsić sjajno izlazi i još jednom spašava. Rudar je zaista odigrao odličnih 45 minuta i ponovo potvrdio da mu nije mjesto na začelju. Ali trebalo je to ponoviti i u nastavku

Polet smanjio, ali nakon toga strašna uvjerljivost Rudara

Nastavak nije dobro počeo po domaćine. Polet je krenuo ofenzivnije i već u 51. minuti smanjio na 2:1. Bila je to duža akcija, u kojoj Rudar DZ Nikako da otkloni opasnost, već dolazi do prekršaja na lijevoj strani između kaznenog prostora i aut crte. Izvrsna ubacuje Fučkar, a najviši u skoku je Vlatković i preciznim udarcem smanjuje na 2:1 i vraća goste u utakmicu.

No, radost gostiju je kratkog vijeka. Domaćini se polako dižu i smanjuju pritisak gostiju, a u 61. minuti vraćaju na dva gola razlike. Opet je lopta ubačena sa ubojite desne strane i opet se Rhadi sjajno snašao u kaznenom prostoru i glavom pogodio za 3:1. Treći je to gol glavom na utakmici. U 63. minuti za goste pokušava Matija Pavlović, koji je ušao u nastavku, ali njegov udarac sa 30 metara iz slobodnjaka odlazi preko gola. A onda u 68. minuti Rudar DZ dolazi do 4:1. Korner su imali gosti, no nakon ubacivanje, domaćini otklanjanju opasnost i kreće kontra u koju trči Bakek. Čini se da Fras i Ivan Pavičić kontroliraju loptu, no oni su negdje zapeli u dogovoru tko će prvi odigrati, a Bakek to vješto koristi i gura loptu u prazan gola za velikih 4:1.

No, tu nije kraj. U 71. minuti nova kontra domaćina, ovaj puta Rhadi dobiva loptu na desnoj strani na zemlji, ulazi iskosa u kazneni prostor i rutinirano prebacuje Frasa za 5:1. U 73. minuti gosti smanjuju. Pavlović izvodi slobodan udarac s desne strane, a opet je u skoku najviši Vlatković i svojim drugim golom smanjuje na 5:2. U sjajnoj utakmici u 76. minuti već je 6:2. Opet ubačaj s desne strane i ovaj puta sjajna reakcija glavom kapetana Siniše Gregurića, za već peti gol glavom na utakmici. U 85. minuti Pole je glavom od zemlje pucao preko gola, a  u 88. minuti Rhadi je mogao do četvrtog gola, ali je promašio zicer. No, u 1. minuti sučeve nadoknade Karlo Tisanić se probio po lijevoj strani i pogodio suprotnu malu mrežicu za velikih 7:2. Na kraju odlična predstava Rudara DZ u skoro svih 90 minuta, i više nego zaslužena pobjeda, bijeg sa zadnjeg mjesta i vedriji pogled u budućnost.

Izjave: Mario Videk, trener NK Rudar DZ: ''Konačno smo došli do zraka. Velike čestitke i pohvale ekipi, koja je ovo zaslužila i puno prije. Ne zaslužujemo mjesto ni na kojem jesmo ni na kojem smo bili, jer ekipa vrijedi puno više, igra, bori se, trudi, ali nismo jednostavno imali sreće. Ali bili smo strpljivi i veliko hvala i publici na strpljenju. A ova utakmica bila je eskalacija toga svega bez obzira na težak teren, pokazali smo i tehničku i trkačku nadmoć i da ovdje imamo što tražiti. Nadam se da ćemo nastaviti ovim tempom i da će naša kvaliteta i mladost kroz kreativne igra dati rezultate. Čestitke gostima na fer i korektnoj igri.''

Zoran Vukelić, trener NK Polet (SK): ''Gledao sam prošlu utakmicu Rudara DZ i kažem da imaju veliki hendikep terena na kojem igraju. To je ekipa koja po meni treba biti gore među 3-4. Teže igri i mislim da su od zagorskih ekipa jedna od boljih momčadi. Ako ovako nastave dalje… Zaslužena pobjeda i mogli smo još i gore proći.''

4. NL – središte skupina A, 6. kolo

RUDAR DZ – POLET (SK) 7:2 (2:0)

SUCI: Novak, Brezić, Gorše    GLEDATELJA: 150

STRIJELCI: 1:0 Rhadi 9', 2:0 J. Videk 19' 11m, 2:1 Vlatković 51', 3:1 Rhadi 61', 4:1 Bakek 68'. 5:1 Rhadi 71', 5:2 Vlatković 73', 6:2 Gregurić 76', 7:2 Tisanić 90+1'

RUDAR DZ: Bajsić, F. Videk (78' K. Valaško) Gregurić (87' Topolovec), J. Videk (63' Šušak), Krznar (87' Martinić), Rhadi, Cujzek (87' Tuđa), Bakek (78' Tisanić), T. Valaško, Ferček, Pole; trener: Mario Videk

POLET (SK): Fras, Križić, Vojnović, Martinović, Pavičić, Vlatković, Gotovac, Popović (46' Ćavar), Lasić, Fučkar, Gavranović (46' Pavlović); trener: Zoran Vukelić