Sjajni David Posavec brončani u utrci na 3.000 metara

U Zagrebu održano Dvoransko prvenstvo Hrvatske u atletici za seniore i seniorke

Unatoč tome što djeluje u više nego skromnim uvjetima, atletski klub Zabok postiže fantastične rezultate i velikim se koracima pozicionira na mapu hrvatske atletike. Na Dvoranskom prvenstvu Hrvatske zabljesnuo je sjajni David Posavec koji je u utrci na 3.000 metara uzeo brončanu medalju. David je utrku završio u vremenu 8:49,95 čime je za čak šesnaest sekundi nadmašio svoj osobni rekord u ovoj disciplini. Uspjeh je tim veći što je Posavec još uvijek junior, a već se sada bez problema nosi s hrvatskom atletskom srednjeprugaškom elitom. To samo govori o kako se velikom talentu radi. Prvak Hrvatske postao je Sven Franjković (AK Svetice, Zagreb) koji je utrku završio u vremenu 8:37,31, dok je Matko Belčić (AK Karlovac) osvojio srebrnu medalju s rezultatom 8:47,27. Posavec je imao veliku konkurenciju u iskusnim trkačima Danijelu Pečeku (AK Kvarner) i Dorianu Miškulinu (AK Svetice), ali uspio je stići u cilj ispred njih u zanimljivoj završnici i zasluženo se popeti na pobjedničko postolje.

- Davidu je u klubu od osnutka naše atletske škole i vjerujemo da će mu ovo biti dodatni poticaj za nastavak bavljenja atletikom. Atletski klub Zabok unatoč rezultatima i dalje nema atletsku stazu, vlastitu svlačionicu i spremište za opremu- riječi su čelnog čovjeka AK Zabok, Matije Grabrovečkog.