Savatović sačuvao tri boda Trnju!

U 32. Kolu III. HNL Središte Zagorec gostovao kod Trnja

U 32. kolu III. HNL Središte krapinski Zagorec, prvak lige, gostovao je kod Trnja i pretrpio, četvrti u prvenstvu, poraz rezultatom 3:1.

U ovom susretu Zagorec je nastupio osjetno oslabljen ne igranjem Strabića i Bručija, zbog žutih kartona, te Vanje Pelka koji nije izdržao zagrijavanje ( ozljeda zgloba ) te je susret odgledao sa tribine uključujući i dvojicu već navedenih igrača koji nisu mogli  nastupiti.

Sam susret počeo je u lijepom ozračju jer domaći igrači Trnja zajedno sa svojim stručnim stožerom napravili su špalir te time iskazali čast prvaku lige koji je to suvereno ostvario tri kola prije kraja natjecanja.

Od prve minute gledali smo sigurnu i laganu dominaciju Zagorca ali ipak najprije se zatresla njihova mreža. Igrala se 15. minuta kada je Štimac odlično uposlio Povoljnjaka izbacivši iz igre cijelu obranu Zagorca te Povoljnjaku koji je izašao sam pred Vinceljaka nije bilo teško pogoditi mrežu  nemoćnog Vinceljaka. Vodstvo domaćina izazvalo je erupciju oduševljenja domaćih navijača jer domaći su igrali u grču pod pritiskom imperativa pobjede dan bi ostalo u utrci za plasman u „treću jedinstvenu ligu“.

Nakon vodstva Trnje je preuzelo inicijativu zaboravivši da u Zagorcu caruje Matija Smrekar, najbolji strijelac lige, i da mu je dovoljno samo mali trenutak nepažnje obrambenih igrača da realizira priliku. Upravo u 30. minuti Smrekar koristi odličnu asistenciju Hoića i iskosa s lijeva udaljenosti 17 metara precizno pogađa donji lijevu kut nemoćnog Savatovića. Samo nekoliko minuta kasnije Savatović prvi put spašava Trnje obranivši, možemo kazati, „neobranjivi“ udarac Okechukwua s desetak metara.

Čisti zicer !

Unatoč još nekoliko poluprilika na strani Zagorca na odmor se odlazi neriješenim rezultatom.

U drugo poluvrijeme bolje ulazi Trnje znajući da mu igra samo pobjeda  te već u 49 minuti dolazi u vodstvo. Dosuđen je slobodni udarac sa 18 metara od gola Zagorca. Loptu uzima Ceraj i dobrim udarcem prebacuje živi zid te pogađa lijevi donji kut nemoćnog Vinceljaka.  Nakon vodtsva domaćina Zagorec preuzima posjed, igra se seli na polovicu Trnja. Teške noge i nespretnost uz izvanrednu intervenciju Savatovića, u 78. minuti – odlična obrana i stativa spašavaju Trnje, te samo minutu kasnije vadi jedan projektil, pucao Majcenić, ispod same grede te ostavlja Trnje u prednosti

Kako se bližio kraj utakmice Trnje ulaže posljednje napore da održi vodstvo, a Lipovac se u sudačkoj nadoknadi vremena se   iskupljuje za promašaj u 80. minuti te fantastičnim udarcem s lijeve strane postavlja konačan rezultat Trnje – Zagorec 3:1.

Svoj slijedeći susret Zagorec igra u subotu na svom terenu s početkom u 17,30 sati protiv HAŠK-a.

TRNJE : ZAGOREC 3:1 (1:1)

ZAGREB - Igralište Trnje. Gledatelja: 150. Glavni sudac: Pavlešić (Duga Resa). Pomoćni suci: Bučar (Duga Resa) i Sušanj (Ogulin). Četvrti sudac: Ljeljak (Zagreb). Delegat: Lukac (Zagreb).

Strijelaci: 1:0 - Povoljnjak (15), 1:1 - Smrekar (30), 2:1 - Ceraj (49), 3:1 - Lipovac (90+2)

TRNJE: Savatović, Brkić, Štimac, Lebar, Ceraj, Šalić, Ribić (od 68 Cahani), Vidović, Mandić, Povoljnjak (od 63 Lipovac), Beloša (od 46 Bibić). Trener: Danijel Pranjić

ZAGOREC: Vinceljak, Kovačić (od 68 Bračević), Vučemilović-Vranjić, Radoš, Hoić, Smrekar, Majcenić (od 79 Mlinarić), Braun, Grgić, Landripet, Aiyu (od 58 Camara). Trener: Damir Milinović

TABLICA: 3. NL SREDIŠTE, SEZONA 2021/22.