Prvi današnji zagorski derbi dobila Mladost Zabok

4. NL – središte skupina A: 7. kolo: Mladost Zabok – Stubica 2:1

Zagorski derbi u 4. NL središte skupina A odigran je u Zaboku, gdje je Mladost dočekala Stubicu. I jedne i druge trese kriza, koja je u Zaboku uzrokovala i prekid suradnje sa trenerom Mitrečićem, pa je već u tjednu u zagorskom kupu ekipu vodio Stjepan Poljak. No, baš je u toj utakmici stigao novi šok, jer je Mladost ispala već u osmini finala od Zagorca Veliko Trgovišće, a podsjećamo još nedavno, krajem prošle sezone igrala je finale kupa.

Ni u prvenstvu nije ugodna, a najmanje očekivana situacija, jer je Mladost u ovo kolo ušla sa 11. mjesta sa šest osvojenih bodova, ili samo dva manje od zadnjeg Vojnića 95. No, s druge strane, ni Stubica nije u očekivanoj poziciji i sa samo četiri boda u ovu je utakmicu ušla sa predzadnjeg mjesta. Stoga je sve skupa dalo dodatnu težinu ovom zagorskom derbiju. Nakon početnog ispitivanja snaga, još uvijek u ranoj fazi utakmice domaćini dolaze do vodstva. U 13. minuti Petar Tomek odigrao je dobro na Nikolu Krajačića, kojega u kaznenom prostoru ruši Nikola Filip Petir i to je kazneni udarac za Mladost, koji u 14. minuti u 1:0 pretvara Patrik Turk. Sa 1:0 otišlo se na odmor.

Novo bugarsko pojačanje Mitev

U nastavku Stubica se vraća u 58. minuti kada na 1:1 izjednačava Nikola Pešec. No, radost gostiju je kratkog vijeka, jer već u 61. minuti Krajačić ponovno dovodi Mladost u vodstvo, za konačnih 2:1. Naime, do kraja nije bilo golova. Inače, Stubica je prije ovog kola u svoje redove dovela jedno bugarsko pojačanja. Konstantin Aleksandrov Mitev debitirao je ulaskom u 58. minuti, a u nastavku prvenstva vidjet ćemo hoće li biti pravo pojačanje. Jer nakon ovog kola Stubica je na zadnjem mjestu sa četiri boda, dok je Mladost Zabok na 10. mjestu sa 9 bodova.

Izjave: Stjepan Poljak, trener NK Mladost Zabok: ''Bila je to očekivano teška utakmica sa vrlo nezgodnim protivnikom, koji se postavio defanzivno. U prilog nam nije išao niti teren, koji je bio dosta loš da bi se razvila neka kvalitetna igra. No, s obzirom na sve turbulencije u klubu, koja su se odgađale u zadnje vrijeme, ekipa se izdigla iz svega toga na pozitivan način, vrlo dobro reagirala, igrači su se maksimalno trudili i to se isplatilo. Mislim da smo bili bolji, imali smo više od igre, stvorili pored golova još 2-3 situacije, iako je i Stubica imala svoje prilike. No, i prije smo sigurno zaslužili neke bodove, pogotovo u gostima, koji su izmakli, a ovaj puta se to malo vratilo. Moramo i dalje trenirati i raditi, pa će se to osjetiti na rezultatu.''

Dražen Kovjanić, trener NK  Stubica: ''Možda nije bila prelijepa utakmica za gledati, ali bila je sasvim ok, Mladost je bila malo bolja, prevaga je bila taman za taj jedan gol i pobjeda je zaslužena. Imali smo i mi svoje periode i prilike, pokušali presingom jedan na jedan, dobo smo to trkački odradili, ali i Mladost je, no oni su svoje prilike zabili, i na kraju, broji se tko zabije više golova. Čestitam Mladosti, a nama za sada ostaje ''fenjer''. Nije to baš ugodno, ali vidjet ćemo kako će se nastaviti dalje, jer osobno koliko god se trudim, nikako da pogodim da pobijedimo. Zahvaljujem ekipi na trudu.''