Prvi domaći poraz Gaja

3. NL – centar: 8. kolo: Gaj Mače – Samobor 1:3

U 8. kolu 3. NL Centar Gaj Mače je dočekao Samobor. Na neki način to je bila vrlo važna utakmica, jer Gaj je u nju ušao sa 13. mjesta sa 7 bodova, samo dva više od zadnje pozicije, a Samobor je pak u Mače stigao sa jednakim brojem bodova, a nalazio se na 12. mjesto. U tjednu Gaj je u 7. kolu poražen kod Maksimira, pa je u ovoj utakmici pobjeda postala imperativ. Kod kuće je Gaj ove sezone imao dva odlična nastupa protiv Lučkog i Karlovca 1919., s pobjedama, te tjedan dana prije ove utakmice 1:1 protiv Ravnica. Dakle svih sedam bodova osvojenih do sada stiglo je na domaćem terenu. No, ova utakmica nekako je od početa krenula prema gostima. Već 8. u minuti kazneni udarac za goste. Matija Frković se spustio po desnom krilu, ušao u kazneni prostor, prešao već i golmana Janka Mislava Tora, koji ga ruši i to je penal za goste. Siguran sa bijele točke bio je Jurica Brdek. Već u 15. minuti gosti dolaze do 0:2, a zabio je Denis Strize. Gol je pao nakon domaćeg kornera. Gosti su izbili prvi puta, pa je uslijedio još jedan ubačaj, ali lopta je opet izbijena, ovaj puta u kontru, koja je završila golom Strizea za 0:2. Gaj se nije predavao, pokušao je povratak u utakmicu, no do odmora nije išlo. Bilježimo dva pokušaja iz slobodnih udaraca. Prvo je Martin Šaban pucao preko živog zida, ali i malo preko gola. Sa 25 metara malo iskosa iz novog slobodnjaka pucao je Mario Brlečić, ali je Roko Klemenčić na golu Samobora obranio. Tako se na odmor otišlo sa 0:2. U nastavku tri izmjene kod domaćina, promijenio se sustav i Gaj je dobro izgledao, bilo je više agresije i borbenosti, ali treći gol gostiju je ipak prelomio utakmicu. Naime u 58. minuti za 0:3 zabio je Matija Frković. Vrlo brzo, u 61. minuti Tomislav Haramustek pogodio je prečku. Gaj je sve više stiskao, ali zaostatak je bio prevelik, iako se igralo praktički samo na gol gostiju. U 72. minuti Gaj je uspio smanjiti. Nakon gužve Dino Postonjski je dao povratnu za Brlečića, koji pogađa za 1:3. Nakon toga Šaban opet pokušava iz slobodnjaka, a Postonjski glavom pogađa prečku no gola više nema. U 85. minuti gosti imaju kontru, pa zadnju priliku na utakmici ima Ivan Zelenika, no rezultat ostaje 1:3. Prvi je to domaći poraz Gaja, a važna pobjeda za Samobor, Gaju ostaju problemi, na 15. mjestu sa sedam bodova. Sada mu slijede dva gostovanja zaredom protiv Ponikvi i Dinama (OO).