Poveli, pa izgubili

4. NL – središte skupina A: 20. kolo: Brezovica – Rudar Dubrava Zabočka 2:1

• SPORT 4.4_NOGOMET 4. NL SREDIŠTE SKUPINA A POVELI, PA IZGUBILI  Karlo Krznar .JPG

Karlo Krznar

Rudar DZ je u 20. kolu 4. NL središte skupina A gostovao kod Brezovice. Koliko je to bilo teško gostovanje govori podatak da je Brezovica slavila u sva četiri proljetna gola, pri tome zabivši 15 golova, tako da je apsolutno najbolja proljetna momčad lige. Nadu Rudaru (DZ) davala je pak pobjeda kolo prije protiv Zagreba. Gosti su izvrsno otvorili utakmicu, povevši već u drugoj minuti, kada je Karlo Krznar bi siguran iz kaznenog udarca. U tom periodu mogli su gosti i povećati vodstvo, nakon dvije prigode nakon ubacivanja, a u 35. minuti Jakov Videk iz slobodnog udarac pogađa stativu. I onda u 42. minuti Mate Miličević vraća sve na početak sjajnim udarcem sa 18 metara u lijevi kut nemoćnog Frana Gele. No, to nije pokolebalo goste, koji su sasvim ravnopravni hit ekipi proljeća. No, stvari komplicira isključenje Dorijana Bakeka, koji je još u 12. minuti zaradio žuti karton zbog povlačenja suparnika za dres, da bi u 61. minuti zbog preoštrog starta zaradio i drugi, isključujući karton. Samo četiri minute kasnije domaćini koriste igrača viška i Veno Smolčić pogađa za 2:1. Brezovica, je do 75. minute mogla i povećati razliku, no Rudar je izdržao taj period, pa je on stisnuo u zadnjih 15 minuta, a najbolja prilika za bod dogodila se u 90. minuti, kada domaćini sa gol crta spašavaju sva tri boda. ''Moja ekipa je dala sve od sebe, zaslužila više od poraza ali nije išlo. Čestitke domaćima na pobjedi.'' – rekao je nakon utakmice trener Rudara Mario Videk. Rudar nije razočarao, a Brezovica je stigla da peta proljetne pobjede u isto toliko nastupa, ali i najteže do sada. U 21. kolu Rudar DZ će na još jedno teško gostovanje, kod Poleta (SK).