Straža sredila Prečko

4. NL – središte skupina A: 20. kolo: Straža – Prečko 2:0

U 20. kolu 4. NL središte skupina A Straža je dočekala Prečko. Nakon boda osvojenog kod Sesvetskog Kraljevca, Straža je u novu važnu utakmicu mogla uči sa malo više samopouzdanja. No, u goste je stigla odlična ekipa koja se nalazi u gornjem dijelu ljestvice dok je Straža u teškoj borbi za opstanak. Domaćini su u utakmicu ušli bez Mislava Čučeka, a Borna Vidiček i Sekou Savane, kao nedovoljno spremni ostali su na klupi i čekali ulazak. Utakmica je počela boljom igrom Straže. Već u 1. minuti Ivan Firer sa 20-tak metara gađa preko gola. Prva velika prilika u 5. minuti. Goran Čuček skače nakon prekida prenosi do Jana Kodeliča koji vraća glavom u sredinu međutim iza leđa Alena Neskića i tako propada prva velika prilika. U 10. minuti opet nakon prekida  Čuček je prvi na lopti vratar Teo Klanjčić odbija na dva metra gdje se Neskić i David Janžek ne mogu dogovoriti koji će loptu pospremiti u mrežu. U 20. minuti najbolja prilika za domaćine, Janžek probija desnu stranu daje u sredinu Neskiću, koji propušta do Berama koji sam sa 10-tak metara pogađa stativu. Previše je Straža promašila u prvom djelu i domaćini su strepili da ne bi bili kažnjeni. U 30. minuti budi se Prečko sa ruba kaznenog prostora odlično puca Niko Marić, međutim Leon Majer odličnom obranom drži svoju mrežu netaknutom. I dok se čekao odmor,  u posljednjoj minuti prvog dijela gosti prijete kada Marić fantastično sa 30-tak metara gađa, međutim lopta odlazi tik uz vratnicu gola domaćih. Na poluvremenu trener Mikša uvodi Savanea, međutim Prečko je to koje bolje igra, ali bez prilika. Koliko je Straža u prvom djelu bila neučinkovita sve je naplatila u nastavku. U 55. minuti nakon još jednog od mnogih kornera domaćina lopta pleše po 5 metara međutim nitko od domaćih ju ne uspijeva gurnuti u mrežu. Gosti najbolju priliku imaju u 58. minuti kada Ismaila Abiola Aremu probija desnu stranu daje do usamljenog Siniše Đurića koji puca, Majer je savladan međutim fantastičnom reakcijom mladi Jakov Kampuš loptu izbija u korner. U 60. minuti ulazi Borna Vidićek i domaćini su još vise pritisnuli u želji za sva 3 boda. U 64. minuti Filip Rafaj izvodi korner lopta prelijeće sve, dolazi do usamljenog Savanea koji ju sa 5 metara nogom gura u prazni mrežu za veliko veselje domaćih navijača. Straža se nakon pogotka povukla, a Prečko još vise preuzimao konce igre. U 70. minuti nakon kornera gostiju Omeragić ostaje sam na 5 metara međutim puca visoko iznad gola. I onda u 78. minuti rješenje utakmice. Kodelić uzima jednu loptu na centru osvaja par metara daje za Vidićeka koji leđima prima izdržava faul Amera Omeragića, daje do Savanea koji odlično daje loptu u prostor, Firer propušta te dolazi do usamljenog Neskića koji sa takvim situacijama nema problema i zabija za konačnih 2:0 domaćih. Do kraja utakmice gosti su pritiskali međutim bez prave šanse. U 88.minuti ubacivanje Tonija Kolaka pretvorio se u udarac koji fantastično Majer skreće u stativu te se lopta odbija van gola. Na kraju potpuna zaslužena prva proljetna pobjeda Straže koja će ih nadamo se dignuti prema sigurnim mjestima. U 21. kolu slijedi derbi kod Klanjca, zagorski i derbi začelja.