Pobjeda Škrljeva protiv oslabljenog Zaboka

U utakmici 33. kola HT Premijer lige Zabok je u Mavricima poražen od Adria Oil Škrljeva rezultatom 85:73. Trener Tomas u ovoj je utakmici odmarao ozlijeđenog Črnjevića, pošto je već bilo poznato da će Zabok bez obzira na rezultat ove utakmice u play off ući kao sedmoplasirana momčad, što će mu za protivnika donijeti Cibonu ili Split. Tako je Zabok u ovu utakmicu ušao sam s jednim visokom igračem, Maričevićem, što je domaćin na kraju iskorisito, iako je početak pripao gostima.

Zabok je odigrao dobru i hrabru utakmicu protiv čvrstog domaćina, kojemu je ovo treća pobjeda u međusobnim dvobojima protiv Zaboka u sezoni. Utakmica je bila "živa" sve do 34. minute kada je na semaforu stajalo 70:67. Domaći su tada u samo dvije minute preko Arslanagića i Robertsona došli do 10 koševa razike (77:67) i tu je zapravo priči bio kraj.

Škrljevo je u pobjedi predvodio tamnoputi centar Arkim Robertson sa sjajnim double-double učinkom od 21 koša i čak 15 skokova. Adnana Arslanagića i Josip Barnjak pridružii su po 13 koševa, s time da je Barnjak i 6 puta uspješno asistirao. Kod Zaboka prvo im bio je Petar Marić sa 16 koševa 6 skokova i 3 asistencije, Luka Tomas pridružio je 14 koševa, a Antun Maričević 10 koševa uz 8 skokova.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO - ZABOK 85:73 (16:17, 26:21, 23:24, 20:11)
ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Arslanagić 13 (3-5), Pilepić 7 (1-1), Jelenković 11 (0-1), Vucić 2, Gunjina 3 (1-2), Barnjak 13 (3-4), Robertson 21 (5-5), Boban 8 (1-1), Rajčić 5, Vrgoč, Bjelanović, Cvitković 2. TRENER: Damir Rajković
ZABOK: Martinko 6, Krajinović 12 (2-2), Anzulović 2 (2-2), Tomas 14 (3-6), Črnjević, Marić 16 (2-2, Worku 5 (0-2), Maričević 10 (0-2), Jambrović 8 (1-2), Antonić, Elčić. TRENER: Ivan Tomas