Odra do tri boda kod Straže

4. NL – središte skupina A: 22. kolo: Straža – Odra 0:2

U 22. kolu 4. NL središte skupina A Straža je dočekala Odru. Iako je na ljestvici velika razlika u korist Odre, Straža je u zadnja dva kola pobijedila Prečko doma i Klanjec u gostima i tražila je nastavak niza. No, bilo je jasno da do toga neće biti lagano stići, jer Odra je trenutno prva pratiteljica na ljestvici vodećeg Golubovca. Straža se doma naravno nikoga ne plaši i u svaku utakmicu ide na pobjedu, pa je tako bilo i ovaj puta. S druge pak strane Odra se odlučila za čekanje kontri i na kraju se to pokazalo kao dobra taktika. Naravno, sve bi bilo drugačije da je David Janžek na 0:0 zabio iz jedne izvrsne prilike, ali nije, pa se na odmor otišlo bez golova. U nastavku Straža je bila ta koja je opet krenula sa jasnim planom da zabije, no u 57. minuti, u jeku domaćih napada Odra je dočekala kontru, Filip Luter se nezadrživo spustio po lijevoj strani i zabio za 0:1. I nakon primljenog gola Straža je tražila igru i povratak, no do izjednačenja nije stigla. Dapače, u 90. minuti Haithem Hanachi zabio je za 0:2 i riješio sve dvojbe. Odra ostaje odmah iza Golubovca, sada sa osam bodova zaostatka, a Straži ostaje nastavak borbe za opstanak. U toj borbi slijedi važna utakmicu u Zaboku kod Mladosti u nedjleju u 10 sati.