Odlični Zabok slavio u Sinju

Najefikasniji u redovima Zaboka bio je odlični Gabriel Marić koji je upisao 17 koševa

Iako je u prve dvije protiv Gorice i Cibone poražen Zabok je dobro igrao, a potvrdu da je trener Tomas na pravom putu stigla je u Sinju gdje je Zabok slavio protiv Alkara rezultatom 84:73.

Prvo poluvrijeme prošlo je ravnopravnoj igri, a na veliki odmor otišlo se s minimalnom prednošću domaćina. Ključna za utakmicu bila je treća četvrtina koju je Lisica otvorio s dvije trice (ukupno tri trice u trećoj četvrtini), Zabok je odlično igrao obranu, pa se u zadnjih deset minuta ušlo rezultatom 50:58. Odlično je s tricom i dvicom zadnjih deset minuta otvorio Gabriel Marić, a kada je njegov prezimenjak Petar, koji je ovog tjedna pojačao Zabok, lijepo položio za 53:65, domaći trener Milačić morao je zatražiti minutu odmora. No ni nakon toga se nije ništa bitno promijenilo i Zabok je mirno priveo utakmicu kraju.

Najefikasniji u redovima Zaboka bio je odlični Gabriel Marić koji je upisao 17 koševa (trice 3-4) uz 3 asistencije. Odličan je bio i Šime Lisica sa 16 koševa, 4 skoka i 4 asistencije. Patrik Jambrović upisao je 13 koševa i 7 skokova, Luka Tomas 12 koševa 4 skoka i 3 asistencije, a Mladena Primorca samo je jedan skok dijelio od double-double učinka, upisao je 11 koševa, 9 skokova, te 4 asistencije. U svom trećem debiju za Zabok odličan je bio i Petar Marić koji je upisao 8 koševa i 4 asistencije, nakon samo dva treninga prije ove utakmice.

ALKAR – ZABOK 73:84 (19:17, 1718, 14:23, 23:26)

ALKAR: Bročić 5 (1-1), Pralija 8 (0-4), Kučan 6 (1-2), Varence 18 (1-2), I.Vučić 9 (0-1), Jurela, Echols 13, Mandalinić 7 (2-2), Putnik, H. Vučić 7 (1-2). TRENER: Damir Milačić

ZABOK: Martinko, Krajinović, G. Marić 17 (0-1), Tomas 12 (5-6), Galić 3, Črnjević 4 (0-1), P. Marić 8, Primorac 11 (1-2), Lisica 16 (1-2), Jambrović 13 (2-2), Antonić, Elčić. TRENER: Ivan Tomas

Kolnici su mjestimice mokri ili vlažni i skliski, a zbog niskih temperatura moguća je poledica. Snijeg povremeno pada u Slavoniji. Ponegdje ima i magle. Vozačima savjetujemo da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama, održavaju si...