Dvostruka pobjeda

Zagorec u istom danu odigrao dvije pripremne utakmice

Krapinski Zagorec tjedan prije početka prvenstva odigrao je dvije pripremne utakmice. Tako je u jutarnjoj matineji ugostio Tondach iz Bedekovčine da bi u popodnevnom terminu ugostio jesenskog prvaka Druge slovenske lige Rogašku iz Rogaške Slatine.

Oba susreta završila su identičnim rezultatom – pobjedom Zagorca 3:1.

U prvom susretu tijekom cijele utakmice dominirao je krapinski klub te samo zahvaljujući izuzetno raspoloženom vrataru Družinecu klub iz Bedekovčine nije pretrpio visok poraz. Strijelac za goste bio je Mlinarić dok je za domaćina dva gola postigao Christian a jedan, prekrasan euro gol i z slobodnog udarca, Bračević.

Susret protiv Rogaške bio je bitno drugačiji – protivnik puno kvalitetniji i željan da upiše pobjedu. Bila je to dobra utakmica u kojoj je Zagorec prvo poluvrijeme odigrao odlično te poveo golom Dunića dok je u drugom uslijedio mali pad što su gosti iskoristili i izjednačili preko Pritovšeka da bi, ipak, na kraju pogocima Kanceljaka i Radića Zagorec upisao pobjedu. Svi golovi bili su plod momčadske igre te se počinju nazirati rezultati rada trenera Vidaka

Bile su to dvije dobre „generalke“ pred početak prvenstva slijedeće subote kada Zagorec gostuje u Dugom Selu.

„Odigrali smo dvije utakmice i kada gledamo cijeli koncept prve utakmice dominirali smo tijekom cijele utakmice, igrači su kreirali bezbroj prilika a ova druga utakmica je zaista bila na jednoj visokoj razini protiv jedne jako ozbiljne momčadi. Prvo poluvrijeme smo bili izrazito dobri, drugo poluvrijeme možda u pojedinim dijelovima utakmice čak i podređeni gdje se Rogaška nametnula. No, ekipa je pokazala jednu karakteristiku koju ja stalno napominjem a to je da je ekipa spremna zajednički patiti što je bitna karakteristika za svaku momčad. Posebno za momčad koja se želi osigurati da ostane u ligi. Ta zajednička tendencija da u teškim trenucima jedni drugima pomažemo kod ove ekipe je stvarno jako izražena i generalno kada se pogleda naša zadnja prezentacija možemo sa optimizmom čekati početak i nastavak prvenstva“ – rekao je Perica Vidak, trener Zagorca.

Zagorec  - Rogaška 3:1 ( 1:0 )

KRAPINA: Stadion: ŠRC Podgora. Gledatelja: 100. Suci: Stjepan Mihaljinec ( Zabok ), Nikola Kožar ( D. Stubica ), Boris Petriško ( D. Stubica ).

Strijelci: 1:0 Dunić 18'; 1:1 Pirtovšek 55'; 2:1 Kanceljak 82' – 11 m, 3:1 Radić 88'.

Zagorec: Bruči, Jug, Orlović, Harrison, Čondrić, Junior, Kanceljak, Dunić, Smrekar, Adžić, Radić. Još su igrali: Bračević, Landripet. Trener: Perica Vidak

Rogaška: Ribić, Pirtovšek, Lampreht, Matošević, Majcenić, Majcen, Thalisson, Pavlović, Marius, Ivanov, Haljeta. Još su igrali: Kantužer, Mihelić, Hajrić, Eberharter, Tomašković, Gobec. Trener: Oskar Drobre