Dva pogotka Šabana za veliko slavlje Gaja u Lučkom

U derbiju 26. kola III. NL-centar snage odmjerili Lučko i Gaj Mače

Sasvim zasluženo Gaj je slavio u gostima kod drugoplasiranog Lučkog u 26. kolu III. NL-centar. Nogometaši iz Mača još jednom su pokazali da nisu slučajno na samom vrhu ljestvice. Njihov junak i ovaj je puta bio Martin Šaban strijelac dva pogotka, no čestitke zaslužuje cijela momčad koja je taktički odigrala na vrlo visokom nivou. Gaj je ušao u utakmicu bez kartoniranih Postonjskog i Mazalovića i ozlijeđenog Vukadina, no ostatak momčadi stisnuo je zube i nadomjestio je ovaj veliki hendikep. Prvi su zaprijetili domaći u 7. minuti preko Kiša kojeg je odlično pronašao opasni Čičković, no udarac Kiša okrznuo je vratnicu i lopta je otišla u gol aut. U 20. minuti Šaban pokušava iz slobodnog udarca s 20 metara, ali domaći stoper izbija loptu glavom s gol-crte. Sedam minuta kasnije iz slobodnog udarca pokušava Šoštarić, no njegov je udarac okrznuo vratnicu. I onda u 45. minuti Kovačić je odlično ubacio s desne strane, Cvrtila je glavom produžio do Šabana koji također glavom zakucava loptu u mrežu za 0:1.

U 62. minuti već je 0:2. Haramustek je dijagonalom odlično pronašao Plehana na desnoj strani, ovaj je odlično probio do gol linije i još bolje centrirao za Šabana koji efektno glavom postiže svoj drugi pogodak za povećanje vodstva gostiju. Domaći su nakon toga pritisnuli i u 75. minuti nakon pogreške prvo Šabana, a potom i Tepšića Kiš je prekrasnim pogotkom u kontra ćošak nemoćnog Babića smanjio na 1:2. U trećoj minuti sudačke nadoknade Plehan izašao sam pred domaćeg vratara Javora koji mu je obranio dva udarca, a mogao je Plehan nakon što mu se lopta odbila poslije prve obrane Javora uposliti Dačnik-Kovačića pred kojim je bila prazna mreža. I onda u 6. minuti sudačke nadoknade malo sreće za goste. Serdarušić je dobro ubacio iz slobodnog udarca na glavu Kiša čiji udarac brani Babić, na odbijanac nalijeće Čičković koji pogađa vratnicu, pa bodovi putuju u Mače.

LUČKO – GAJ MAČE 1:2 (0:1)

LUČKO: stadion Lučko, GLEDATELJA: 100, SUCI: Kelihar, Mrkoci i Matić.

STRIJELCI: 0:1 Šaban 45', 0:2 Šaban 62', 1:2 Kiš 75'.

LUČKO: Javor, Prigorac (71' Kerman), Kiš, Pavlak, Šaronja (35' Cerjak), Rell, Čondrić, Čičković, Husinec, Serdarušić, Desić (59' Celić). TRENER: Vladimir Ilečić

GAJ MAČE: Babić, Ristovski, Sedak, Sambol, Haramustek Cvrtila (56' Plehan), Šaban (79' Baneković), Tepšić, Kovačić (90'+3 Dačnik-Kovačić), Kovač, Šoštarić (56' Nikolić). TRENER: Marijan Glavica