TEŽAK PORAZ: Dubrava očitala lekciju Zaboku

Uz Zadar Dubrava je još jedina momčad koja ima skor od 3:0 sa Zabokom. U utakmici 28. kola FAVBET Premijer lige Dubrava je u svojoj dvorani po treći puta uvjerljivo slavila protiv Zaboka rezultatom 80:56 i vratila se u borbu za play off. Zabok je cijelu odigrao utakmicu bez lakše ozlijeđenog Neala, kasnije se ozlijedio i Sikrić,  ali to ne umanjuje uspjeh domaćih koji su Zaboku očitali lekciju i nadmašili su ga u svim segmentima košarkaške igre.

Zabok je loše otvorio utakmicu. Rebić je promašio tri slobodna bacanja na uvodu, Cinac tri trice, Črnjević je napravio nesportsku pogrešku na Ročaku koji nakon toga pogađa dva bacanja, a potom i tricu, pa je nakon nepune tri minute na semaforu stajalo 10:1. Tricom raspoloženog Ročaka Dubrava na ulasku u 9. minutu već ima +13 (25:12), da bi nakon prvih deset minuta na semaforu stajalo 27:17.

U 12. minuti rezultat je 31:22, a onda domaći rade seriju od 10:0 u nešto više od pet minuta i imaju 19 koševa viška., da bi se na „veliki odmor“ otišlo rezultaom 44:28. Toni Ročak je nakon dvije četvrtine na kontu imao 15 koševa i 9 skokova uz samo jedan promašaj, a Mateo Vidović postigao je 9 koševa za domaće bez promašaja. Kod Zabok jedini raspoloženi igrač bio je Sikirić koji je postigao 10 koševa, dok su se Buljević i Cinac natjecali tko će više promašiti iz igre. U toj je igri uspio pobijediti Cinac koji je nakon prvog poluvremena imao štu 0-7, dok je Buljević imao šut 1-7.

Malo je nade Zaboku tricom na ulasku u treću četvrtinu dao Kosi, no sredinom treće četvrtine domaći poslije dva ubačaja Vidovića s linije slobodnih bacanja imaju već + 17 (50:33) i tjeraju Tomasa na minutu odmora. Odlični Ročak tricom u 27. minuti prvi puta dovodi domaće u vodstvo veće od 20 razlike (57:36). Cinac je 48 sekundi prije kraja treće četvrtinu ubacio svoju prvu tricu iz devetog pokušaja za 59:44, da bi Kosić položio za 60:46 prije ulaska u zadnjih deset minuta igre.

Gotovo dvije minute prošle su bez ubačaja u zadnjoj četvrtini, a onda je Vragović pogodio za 62:46 i Tomas je bio odmah prisiljen pozvati minuta odmora. Na isteku 33. minut Hudson pogađa tricu za +18 (64:46). Nakon nešto više od tri minute igre Rebić ubacuje prve poene za Zabok u posljednjih deset minuta igre (64:48). Buljević ubačajima s linije slobodnih bacanja i tricom produžuje seriju Zaboka od 7:0 i spušta svoju momčad na -11 (64:53).

Imao je Zabok i nekoliko prilika za potpuni povratak u utamicu, no loše je odigrao nekoliko napadu. Sudbinu su im zapečatili Hudson dvicom i Karahodžić tricom za 69:53 na ulasku u 37. minutu. U samoj završnici domaći su došli i do 26 koševa viška (80:54) nakon ubačaja Jurića, da bi Cvitanović postavio konačnih 80:56.

Iako je imao osam pogrešaka, Toni Ročak bio je prvo ime utakmice s double-double učinkom od 24 koša i 12 skokova. Jonathan Hudson upisao je 17 koševa uz 6 asistencija, a Mateo Vidović 13 koševa. Kod Zaboka Dino Cinac upisao je 11 koševa uz 6 skokova, ali sa šutom iz igre 2-13. Antonio Sikirić i Jan Kosi postigli su po 10 koševa, s time da je Kosi i 5 puta uspješno skočio.

DUBRAVA – ZABOK 80:56 (27:17, 17:11, 16:18, 20:10)

ZAGREB: SD Dubrava, GLEDATELJA: 150, SUCI: Mjeda, Pavičić i Bralić.

DUBRAVA: Vragović 9 (1-1), Hudson 17 (3-4), Jurić 7 (3-4), Vidović 13 (6-6), Ročak 24 (3-4), Tišma 2, Andrija Matić , Karahodžić 3, Paponja, Rajaofera 2, Kalamiza, Andrej Matić 3. TRENER: Marijan Bagarić

ZABOK: Sikirić 10 (2-2), Neal, Cinac 11 (6-7), Tomić, Šustić, Savić, Črnjević 4 (2-4), Rebić 7 (2-6), Borovčak, Cvitanović 6 (2-3), Kosi 10 (1-2), Buljević 7 (2-2). TRENER: Ivan Tomas