Četvrti poraz Zaboka

4. kolo HT Premijer lige, Šibenka - ZABOK 68-57

ŠIBENIK Zabok je poražen i u četvrtu utakmicu za redom u HT Premijer ligi i uz Škrljevo je jedina momčad bez pobjede. Šibenika je očekivano bila bolja na svom parketu i slavila s 11 koševa razlike (68:57). Nakon ostavke Jakše Vulića, momčad je prvi puta samostalno vodio Jurica Smiljanić. Zabočani su vrlo dobro odigrali cijelo prvo poluvrijeme koje je završilo rezultatom 31:30 i veći dio treće četvrtine, a onda je osam sekundi prije kraja Jacović kod rezultata 47:44 napravio osobnu u napadu, Skorić je pogodio tricu sa sirenom za 50:45 prije ulaska u zadnjih deset minuta. Gosti su polako počeli gubiti ritam u napadu, koji je cijelu utakmicu bio loš, a Šibenka je s druge strane na krilima Jambrovića stigla do +12 (59:47) pet minuta prije kraja utakmice i tu je priči bio kraj.

S 18 koševa, 6 skokova i 5 asistencija Patrik Jambrović bio je prvo ime utakmice, dok se Luka Skorić zaustavio na 15 koševa. Kod Zaboka Jarvis Garrett upisao je 13 koševa uz 7 skokova, Fran Jacović zaustavio se na 12 koševa i 9 skokova, a Luka Tomas na 11 koševa i 5 skokova.

ŠIBENKA - ZABOK 68-57 (14-18, 17-12, 19-14, 18-13)

ŠIBENIK: dvorana Baldekin, GLEDATELJA: 400, SUCI: Jurčević, Vukelić i Bajramović.

ŠIBENKA:Slorić 15 (1-1), Bobek, Klarin 3, Rebić 2, Pleadin 5 (2-2), Gulin 6 (2-2), Howard, Brocić 8 (2-2), Antić 2, Jambrović 18 (2-6), Šarić, Paić 7 (3-7). TRENER: Dražen Milačić

ZABOK: Martinko, Kučan 6, Tomić, Lukačić 2, Črnjević, Stipaničev 3, Tomas 7 (3-5), Prskalo 11 (2-2), Antonić 3 (1-2), Garrett 13 (2-4), Jacović 12. TRENER: Jurica Smijanić