Golubovec nezaustavljivo juri po naslov

4. NL – središte skupina A: 18. kolo: Golubovec – Klanjec 3:1

U 24. kolu 4. NL središte Zagreb – skupina A zagorski derbi u Novom Golubovcu. Vodeći Golubovec dočekao je zadnji Klanjec. Golubovec je u ovo kolo ušao sa deset bodova prednosti pred Odrom i naravno da je protiv zadnjeg na ljestvici samo pobjeda bila na umu. No, Klanjec je kolo prije pokazao da se polako diže, i da može zaprijetiti. No, 'uteg' favorita zasigurno je bio na domaćoj strani.

Preokret Golubovca već u prvih 45 minuta

Utakmica je počela pravim malim remek djelom Matije Biruša, kojim je Klanjec stigao do ranog vodstva. Golubovec je imao korner, koji je kratko izveden na Dubravka Vujicu, koji pak daje dobru povratnu loptu za Silvija Vukića. On se malo predomišlja, pa se ipak odlučuje za udarac, koji blokira Biruš i kreće sam u kontru po sredini. Nitko ga ne može uloviti, a kada je stigao na 15 metara lomi lažnjakom u lijevu stranu obrambenog igrača i lijevom nogom pogađa pod samu prečku za 0:1. Igrala se 4. minuta

Domaćini malo prijete u 13. i 14. minuti. Prvo je Vujica primio obećavaju loptu na desnoj strani kaznenog prostora, ali je pokušao petom pa obrana odbija u korner. Nakon tog kornera Vukić puca glavom pored gola. Na drugoj strani u 15. minuti odlično se po lijevoj strani probio Filip Pavlinić, ali je zakasnio sa dodavanjem za dobro postavljenog Vladimira Brleka. U 27. minuti korner za domaćine, nakon kojeg Matija Bobek puca glavom preko gola.

U 29. minuti Vujica odlično probija desnu stranu, ulazi i prema kaznenom prostoru i daje povratnu na Vukića i Darija Bobeka, no obrana je pažljiva i izbija loptu. U 31. minuti Vujica je taj koji čeka loptu u kaznenom prostoru s desne strane, ali kada mu dolazi puca u blok. Domaćini novu gužvu stvaraju u 33. minuti, a nakon dosta odbijanja lopte sa 20 metara puca D. Bobek, ali pored gola. Na drugoj strani u 34. minuti Biruš ubacuje iz slobodnjaka pred gol, obrana ne čisti najbolje, pa do prilike za udarac dolazi Sandro Petrović, koji puca pored gola. U 36. minuti D. Bobek sjajno ulazi u kazneni prostor s desne strane i odlično gura Vujicu u šansu, no ovaj puta prvi topnik lige ne prima loptu, tj. ona mu bježi u ruke golmana Franje Žigmana.

No, nova gužva pred golom gostiju u 38. minuti donosi izjednačenje. Nakon kornera s desne strane prvo prijeti Matija Bobek, no njegov udarac obrana nakratko blokira. No, lopta se odbija do D. Bobeka, koji jakim udarcem sa nekih 12 metara pogađa za 1:1. U 44. minuti D. Bobek ubacuje s desne strane, a Vukić puca glavom od zemlje, no Žigman brani. U samoj završnici prvog dijela, u 45. minuti Patrik Sokolić se borio za jednu loptu na nekih 20 metara od gola gostiju. Bilo je tu punu duela i gosti su tražili prekršaj za njih, no na koncu je sudac sudio za domaćine, na veliko negodovanje klupe gostiju i igrača. Žigman je pri tome zaradio i žuti karton. Slobodnjak je izveo Vujica, Žigman kratko odbio, nastala je gužva u kojoj se najbolje snalazi Nikola Bobek i šalje loptu u mrežu za 2:1. Bilo je to već u prvoj minuti nadoknade. Tako je Golubovec već u prvih 45 minuta okrenuo rezultat, a gosti su još k tome otišli na odmor i ljuti na suca.

Vukić u zadnjim trenutcima potvrdio pobjedu

U nastavku prvi su lagano zaprijetili domaćini, u 49. minuti, kada se Vujica spustio po sredini, dosta dugo zadržao loptu, pa pokušao proigravanje za D. Bobeka, no bilo je malo prejako, pa lopta odlazi Žigmanu u ruke. U 53. minuti Klanjec je bio u prilici. Karlo Pavlinić se probio paralelno u sredinu na nekih 20-tak metara i pucao, no Filip Škvorc brani njegov udarac. Na drugoj strani, u 60. minuti, nakon dobrog ubacivanja se desne strane Brlek puca glavom, ali ne zahvaća dobro loptu, pa prilika propada. U 63. minuti Vukić za domaćine ubacuje s lijeve strane, Vujica daje povratnu za D. Bobeka, koji sa 12 metara puca preko gola.

Klanjec pokušava nešto u 68. minuti, kada Marko Leš iz središnjice daje desno za Biruša, koji iskosa ubacuje ili više puca, no lopta odlazi preko gola. U 70. minuti Vujica izmiče pažnji obrane ostiju, izbija sam pred Žigmana, iskosa s lijeve strane, ali pogađa stativu. K. Pavlinić i 76. minuti odlično prolazi skoro po sredini, malo desno i kada dolazi na 25 metara puca, malo preko gola.

U zadnjih deset minuta dosta pokušaja domaćina završava u bloku ili u gužvi, no gosti uspješno izbijaju i pokušavaju samo u napadu stići do izjednačenja. U 90. minuti Vujica nakon jedne obijene lopte puca sa 20 metara, ali i on preko gola. No, u 2. minuti nadokande Vukić u trku hvata jednu loptu na 40 metara, izvrsno ju kontrolira i sa 20 metara sjajno pogađa preko Žigmana za konačnih 3:1. Ovom pobjedom Golubovec se odvojio na 13 bodova od pratnje i jednu ruku stavio na pehar za prvaka.

Izjave: Tomislav Škudar, trener NK Golubovec: ''Čestitam svojim momcima na nova tri boda. Klanjec se pokazao kao izuzetno dobar i tvrd protivnik. Nismo ga podcijenili, znali smo da su dobri i da ne zaslužuju zadnje mjesto. Iako nismo briljirali, zasluženo smo osvojili nova tri boda, koja nas još više približuju naslovu prvaka. To je jedan nevjerojatan rezultat. Čestitam svojim momcima od srca, Klanjcu želim puno sreće u borbi za opstanak, a nama čim prije da osiguramo naslov prvaka.''

Robert Petrović, trener NK Klanjec: ''Čestitam domaćinu na pobjedi, fer i korektnom ponašanju. Zaista su dobra ekipa i po igri i po svemu ostalome i milim da im već mogu čestitati na naslovu prvaka. Mislim da su kroz cijelo prvenstvo pokazali kao jedna dobra ekipa, homogena, čvrsta, efikasna, sa glavom i repom. Mi smo u dva tjedna naporno trenirali, mislim da se napredak u našoj igri vidi. Protiv Blata kolo prije nismo imali sreće i dobili gol u zadnjoj minuti. Ovdje smo veći dio utakmice bili ravnopravni, čak je bilo i nekih faza u kojima smo bili za nijansu bolji. Nažalost, neke situacije nismo iskoristili, domaćin svoje je i milim u konačnici da je rezultat realan.''