KULTURNA SURADNJA S TURSKOM: Gornjostubička delegacija na sastanku sa saborskim zastupnikom Richemberghom
Tema sastanka bilo je gostovanje KUD – a 'Matija Gubec' na festivalu u Turskoj u srpnju
Delegacija Gornje Stubice u ponedjeljak je u Zagrebu održala sastanak sa predsjednikom Hrvatsko – turske udruge prijateljstva i saborskim zastupnikom Goranom Beusom Richemberghom.
Tema sastanka bilo je gostovanje Kulturno – umjetničkog društva 'Matija Gubec' iz Gornje Stubice na festivalu folklora u Turskoj u srpnju ove godine. O putovanju u Tursku te budućoj suradnji u području kulture s Beusom Richemberghom razgovarali su načelnik Gornje Stubice Jasmin Krizmanić, predsjednik KUD – a 'Matija Gubec' Božidar Sačer te savjetnik KUD – a za suradnju s balkanskim zemljama Vedat Zogjani, preko kojega je gornjostubičko društvo već ostvarilo gostovanja i suradnje s društvima iz Kosova i Albanije.
Predsjednik Hrvatsko – turske udruge prijateljstva ponudio je Gornjostubičancima pomoć oko organizacije putovanja u Tursku, kao i nastavak suradnje u kulturi.
Inače, KUD 'Matija Gubec' početkom srpnja gostovat će na 33. Nacionalnom kulturno – umjetničkom festivalu u Turskoj u gradu Inegölu u provinciji Bursa, gdje će predstavljati boje Stubice i Zagorja.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Muškarac (62) poginuo u prevrtanju traktora
Zagorca (83) na mobitel nazvala nepoznata osoba. Od tada je izgubio oko 200 tisuća eura
IN MEMORIAM: Zagorski vatrogasci u tuzi. 'Bio je čovjek od povjerenja i sjedinjavao ljude'
Objavljena prognoza za zimu! Hladni udar donosi veće količine snijega. Evo što nas sve očekuje
Užas na odmorištu! Iz kamiona izvukli mrtvog vozača: 'Ovo nam je prvi put'
U Hrvatskoj eksplodirala cijena namirnice bez koje je kuhanje nezamislivo: Ovo je razlog
Pravi jesenski vikend: Božarov otkriva kakvo vrijeme nas čeka u Zagorju do ponedjeljka
Novi radovi, nove lokacije: Uskoro nestaje struje u 13 mjesta diljem Zagorja
VELIKO OLAKŠANJE: Ova 3 horoskopska znaka napokon će izaći iz teškog razdoblja
Zagorska policija izdala važno upozorenje za dane 'Martinja'
Prvi korisnik u Westgate Business Parku na 20.000 m² zemljišta
Westgate City slavi 16. rođendan i daruje te super popustima!
Dišeći vert – spoj prirode i čovjeka
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
