Održan prvi službeni susret članova klastera TERIS
Terme Tuhelj su u utorak, 17. studenoga 2015. godine, bile domaćin prvom službenom susretu članova klastera za Teritorijalnu suradnju TERIS.
Terme Tuhelj su u utorak, 17. studenoga 2015. godine, bile domaćin prvom službenom susretu članova klastera za Teritorijalnu suradnju TERIS. Susretu je nazočio ministar Republike Slovenije za gospodarski razvoj i tehnologije Zdravko Počivalšek i zamjenica župana Krapinsko-zagorske županije Jasna Petek.
Klaster TERIS se zauzima za ponudu cjelokupne potpore za razvoj, širenje i ubrzanje europskih teritorijalnih projekata. Unutar klastera djeluje široka mreža hrvatskih i slovenskih stručnjaka - više od stotinu različitih strukovnih profila koji iza sebe imaju više od 3770 uspješno provedenih projekata, od kojih je 511 uspješno zaključeno na području korištenja sredstava iz EU.
U sklopu susreta organiziran je bogati program stručnih predavanja na kojima su se predstavile najvažnije smjernice za dobar projektni prijedlog i primjeri pozitivnih iskustava na području teritorijalne suradnje između Slovenije i Hrvatske.
Članove klastera TERIS i njihove goste pozdravila je zamjenica župana Jasna Petek koja se ovom prilikom osvrnula i na brojne europske projekte na prekograničnom hrvatsko-slovenskom području „Krapinsko-zagorska županija je ne samo teritorijalno nego i životno usmjerena na svoje sugrađane iz republike Slovenije i mi smo godinama u zajedničkom suživotu“ istaknula je zamjenica župana i nastavila „Prekogranična suradnja za ljude s našeg područja ima izuzetno veliku važnost. Tome u prilog govore mnogi projekti koji su se posljednjih godina provodili na našem i slovenskom području, kojima smo zapravo nastojali upravo ono kako živimo i radimo svih ovih godina poboljšati različitim projektnim aktivnostima. Nadam se da će i ovaj naš današnji susret biti korak dalje u našoj budućoj, boljoj suradnji.“
Sve goste su pozdravili i ministar Republike Slovenije za gospodarski razvoj i tehnologije Zdravko Počivalšek, pomoćnica ministra poduzetništva i obrta Dijana Bezjak, Tereza Čeraigoj iz Služba Vlade Republike Slovenije za regionalni razvoj i europsku kohezijsku politiku, Mislav Kovač iz Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije te Martin Bratanić, predsjednik TERIS-a.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Teška nesreća u Zagorju: Kamion udario u ogradu i prevrnuo se na krov, vozač prevezen u OB Zabok
Netko je u Hrvatskoj upravo osvojio više od 100 tisuća eura, evo kamo ide novac!
NESREĆA U ZAGORJU: Automobil se zapalio nakon sudara, tri osobe ozlijeđene
Drama pri polijetanju na aerodromu: Avion sletio s piste, u tijeku je evakuacija!
Mnogi Hrvati imaju ovo kod kuće, iako riskiraju velike kazne. Bez 'papira' biste mogli imati ozbiljan problem
Nebo nagrađuje dobrotu: 3 znaka od 21. svibnja ulaze u život pun sreće i obilja
Porazi zagorskih klubova u četvrtom ranog hrvatskog nogometa. Prvenstvo je riješeno
Prekretnica od 20. svibnja: Ova 2 znaka postaju magnet za novac, novac im se lijepi za prste
Vojnić '95 slavio sa igračem manje
Krapinski kickboxing klub osvojio dvije bronce na Prvenstvu Hrvatske u Zaboku
Cleanaholic studio iz Zaboka postao hit – na vaš poziv stižu u vaš dom ili ured
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
