Županijski SOS telefon proslavio 10. rođendan: 'Puno je još posla pred nama'
Ove je godine do rujna evidentirano 210 poziva te 71 dolazak u savjetovalište
SOS telefon za žrtve nasilja u Krapinsko – zagorskoj županiji proslavio je deset godina postojanja i rada. Osnovan je 2012. godina, a provodi ga CESI u suradnji s Krapinsko-zagorskom županijom i Povjerenstvom za ravnopravnost spolova KZŽ, s ciljem utjecaja na smanjenje nasilja u obitelji.
Obljetnica je obilježena radionicom slikanja uz pomoć i vodstvo akademske slikarice Maje Vukina Bogović, a proslavi je prisustvovala i zamjenica župana Krapinsko – zagorske županije Jasna Petek, koja je istaknula kako je nasilje u obitelji itekako prisutno među nama.
– U tih 10 godina rada mnogo je volonterki zaslužno za savjet mnogim žrtvama nasilja, mnogo je nas koji smo dali veći ili manji doprinos njegovu radu. Mnogo nas još posla čeka, jer u 2022. godini do rujna evidentiran je 71 dolazak u savjetovalište, 210 telefonskih poziva te je pruženo 57 usluga pravnog savjetovanja i održano 15 susreta grupe podrške žrtvama nasilja – rekla je zamjenica župana Jasna Petek.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Horoskop za četvrtak: Ako ste rođeni u ovom znaku, izbjegavajte donošenje važnih odluka
'Dimnjačar' oduševio Špičkovinu
Zabok poražen u drami protiv Splita
Ljubitelji prirode, kulture i tradicije, dođite na zanimljiv program u Radoboj
Upotrebom suzavca i uz prijetnju nožem ukrao automobil, a onda tek napravio kaos
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
