DANI OKUSA ZAGORJA: U ovim renomiranim zagorskim restoranima možete kušati tradicionalne delicije
Od petka 18. studenog 2022. godine počinju treći nacionalni Dani okusa hrvatske tradicije koje zajednički organizira 11 županijskih turističkih zajednica u suradnji s lokalnim ugostiteljima, nosiocima standarda Okusi hrvatske tradicije, a pod pokroviteljstvom Ministarstva turizma i sporta.
Ljubitelji dobre hrane tako će kroz 11 dana u 101 ugostiteljskom objektu moći uživati u lokalnim jelima spravljenim od tradicionalnih namirnica i po tradicionalnim recepturama. Svaki će objekt u ponudi imati po dva menija od najmanje tri slijeda. U Danima okusa hrvatske tradicije sudjeluje 12 zagorskih restorana: Restoran Bistricza, Restoran Dvorac Mihanović, Seosko domaćinstvo Grešna gorica, Klijet Lojzekova hiža, Restoran Magdalena, Restoran Purga, Pansion Rody, Restoran, pub i klub Temple bar, Restoran Villa Zelenjak – Ventek, Vinarija & Pansion Vuglec breg, Restoran Zaboky i Klet Zagorski dvori.
Župan i predsjednik Turističke zajednice KZŽ Željko Kolar čestitao je svim sudionicima u projektu s područja Krapinsko – zagorske županije, naglasivši da njihovo aktivno sudjelovanje u projektu puno znači za daljnju promociju turizma u županiji. - Svi vi zajedno stvarate bajkovitu sliku našeg Zagorja. Svatko je jedan mali kotačić Zagorja kao destinacije, unutar koje svatko sa svojom kvalitetom i svojom specifičnošću ponude privlači svoje goste. Jedna od naših glavnih prednosti je ta što mi imamo kvalitetan cjelogodišnji turizam, i tu vi dajete svoj velik doprinos, jer kroz čitavu godinu nudite domaće specijalitete i gost koji dolazi u Zagorje zna da u koje god doba dana dođe da će dobiti kvalitetnu uslugu, kvalitetnu hranu i izvrsna zagorska vina. Mi smo inače jedini u Europi koji imaju zaštićen praktički čitav meni; imamo europsku zaštićenu oznaku za puricu, mlince, zagorske štrukle i Zagorski bagremov med, a sad radimo i na tome da na isti način zaštitimo autohtone zagorske sorte vinove loze“, rekao je župan Kolar te dodao: „Ponosan sam i na činjenicu da smo svi zajedno vrlo uspješno brendirali destinaciju ''Zagorje bajka na dlanu'', što je bio jako zahtjevan i opsežan posao, koji nije išao preko noći, no trud se isplatio, jer iz godine u godinu bilježimo kontinuirani rast u broju dolazaka i noćenja, zbog čega i jesmo lideri kontinentalnog turizma u Republici Hrvatskoj - zaključio je župan Kolar.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Deset Zagoraca palo u anafilaktički šok, jedan je preminuo
Kardiolog otkrio kolika temperatura treba biti u stanu tijekom ljeta
Lijepe vijesti iz zabočke bolnice. Na svijet stiglo 20 beba
UPRAVO: Teška nesreća na Staroj zagorskoj
Prvi potez Dinama nakon poraza od Vikinga: Zagorski nogometaš stiže na Maksimir!
Šok za Rimca! Propao je projekt robotaksija i mora vratiti desetke milijuna eura
UŽIVO S FESTIVALA: U Začretju se večeras bira Prvi glas Zagorja
Tko će u Prvu ligu?
Tužna vijest: Preminuo muškarac teško ozlijeđen u omiškom požaru
Strani policijski službenici prvi put u zajedničkim ophodnjama na Špancirfestu
Važna uloga mrtvih i trulih stabala u šumama
Traži se Disponent u međunarodnom transportu. Evo detalja
Letački spektakl koji se ne propušta - 29. Susreti za Rudija!
Nova dimenzija modernog stanovanja - svježina bez otvorenih prozora
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
