Umro akademik Dragutin Skoko
Istaknuti hrvatski geofizičar i akademik Dragutin Skoko umro je danas u Zagrebu u 95. godini, izvijestila je Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti (HAZU).
Skoko, koji je od 1991. bio redoviti član Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, potaknuo je 1995. osnivanje Seizmološke službe Republike Hrvatske te izgradnju nove zgrade Geofizičkog odsjeka PMF-a. Rodio se u Karlovcu 24. srpnja 1930., diplomirao je 1954. i doktorirao 1969. na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Zagrebu, piše Index.
Vodio mnoge projekte s područja seizmologije
Predavao je u srednjim školama u Karlovcu i Dugoj Resi od 1955. do 1958., a zatim je do 2000. predavao na PMF-u, gdje je držao kolegije iz seizmologije, fizike unutrašnjosti Zemlje, teorije elastičnosti i spektralne analize.
Bio je pročelnik Geofizičkog odjela PMF-a od 1982. do 1985. te od 1992. do 1995. Od 2001. bio je profesor emeritus Sveučilišta u Zagrebu. Predavao je i na poslijediplomskom studiju Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta u Zagrebu te na Sveučilištu u Skoplju.
Vodio je mnogobrojne domaće i međunarodne znanstvene projekte s područja seizmologije.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stršljeni i ose uskoro će postati aktivniji: evo čega se najviše plaše i kako ih se riješiti
Rano jutros planula kuća u Zagorju: 'Majka je spasila djeci život'
Slavko (42) poginuo na motoru, iza njega ostalo dvoje djece
Za 119 mališana u Zagorju odgađa se upis u 1. razred, a glavni razlog je zabrinjavajuć
Brutalan napad na popularnoj manifestaciji u našem kraju. Mladić leži, drugi ga nokautira udarcem nogom u glavu
Sanja svog muža mlatila ženskom torbicom po glavi. Osuđena je
Prva pripremna utakmica pred nadolazeću sezonu: Zaslužena pobjeda Kvarnera u Zaboku
FOTOGALERIJA: Mnoštvo zaprega, jahača i jahačica stiglo u Mariju Bistricu
Nova atrakcija na Bedekovčanskim jezerima: U subotu veliko otvorenje London Bus Caffea
LJETO NIJE GOTOVO: Evo kakvo nas vrijeme čeka danas i sutra u Zagorju
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
