Pripreme za krapinski Tjedan kajkavske kulture: Raspisani natječaji za dostavu radova
Premda do krapinskoga Tjedna kajkavske kulture u rujnu ima još pola godine, Društvo za kajkavsko kulturno stvaralaštvo raspisalo je natječaje za pojedine priredbe i odredilo rokove. Osim za nove skladbe, raspisani su natječaji i za dječje priredbe.
Za dječju likovnu izložbu određene su tri teme: pejzaž kajkavskih krajeva, licitari i tradicijske dječje igračke, a rok za dostavu radova je 30. travnja. Do toga roka trebaju prispjeti i kajkavski stihovi najmlađih, pisani na svim mjesnim govorima, izričajima i narječjima hrvatskoga kajkavskoga jezika. Bit će izvedeni na Dječjem recitalu kajkavske poezije. „Mali kaj“ odnosno „Kaj u riječi, pjesmi, slici i plesu“ održat će se 9. rujna, a koordinator ove priredbe, dr. Nenad Kukovačec, piše u pismu ravnateljima osnovnih škola „da odaberu kvalitetne pjevače koji će prezentirati svoju školu jednom odabranom skladbom s dosadašnjih festivala kajkavskih popevki, kao i naziv skladbe koju bi željeli izvoditi“. Rok za prijavu nešto je kraći, do 15. ožujka.
Raspisan je natječaj i za Recital (revijalni) kajkavske poezije, s rokom prijave do 30. travnja. Mogu sudjelovati autori s dosad neobjavljenim pjesmama napisanim na svim mjesnim govorima, izričajima, dijalektima i narječjima hrvatskoga kajkavskoga jezika. Svaki autor s najviše pet pjesama. -Iz nekih županije, primjerice Međimurske, Koprivničko-križevačke i Primorsko-goranske već pristižu radovi, ali iz osnovnih škola Krapinsko-zagorske županije još nijedan – upozorava Radovan Novina, tajnik Društva za kajkavsko kulturno stvaralaštvo.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vozači, obratite pažnju: S ove udaljenosti kamera za nadzor brzine ne može snimiti vozilo
'Popili smo svaki po pet pet pivi, ali problem je jer cijeli dan nismo jeli'
Eksplozija u obiteljskoj kući: vatrogasci i policija na terenu, slijedi očevid
Dramatične scene: Autom sletio s ceste pa završio na boku u dvorištu kuće, intervenirali vatrogasci
Tužna vijest: Preminuo legendarni hrvatski nogometaš – ostao je zapamćen po srčanosti na terenu
Zagorec KR pobjedom potvrdio drugo mjesto, poraz Gaja
Oroslavje vodilo s dva pogotka prednosti, pa u samoj završnici spašavalo bod
Molitve su konačno uslišane: dva znaka kojima zvijezde brišu suze i otvaraju put prema velikoj sreći
[FOTOGALERIJA] UŽIVO S VODOSPREME: Pogledajte atmosferu s Vanninog koncerta
[FOTO] Poznat pobjednik 58. festivala 'Igrajte nam mužikaši': Slavio Zagorski jal s pjesmom 'Pajdaši'
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
Ne postoji građevina za stanovanje kojoj nije potrebna ventilacija
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno provelo energetsku obnovu zgrade Mače 32A
Oporavljena roda vraćena u prirodu na području Zagorskih Sela
