HDZ pita, SDP odgovara: Gdje je zapelo s gradnjom škole i vrtića u Špičkovini?
Što je za školom i vrtićem u Špičkovini? Pitanje je koje je zanimalo Vladimira Pleška (HDZ) na 20. sjednici Skupštine Krapinsko-zagorske županije.
- Građani su pitanje uputili meni. Rekoše mi, 21. svibnja 2021. godine u Špičkovini, prilikom obilaska radova na dječjem igralištu, 20-ak dana prije završetka, bio je i naš župan gdje su ga novinari pitali, odnosno građani zamolili da se u Špičkovini gdje je bio velik broj djece, gradi nova škola i vrtić. Na tom okupljanju je župan obećao da je projekt u pripremi i da će se izraditi projektna dokumentacija. Obzirom da do dana današnjeg nema ništa dalje, građani mole odgovor na pitanje što je tim projektom izgradnje područne škole. Ili je to bio predizborni aktivizam?
- Očito će danas biti s jedne strane neozbiljno, a s druge ozbiljno pa ćemo tako i odgovoriti - kazao je župan Kolar.
- Naravno da je bilo predizborno. Mi smo u predizbornom aktivizmu 365 dana, četiri godine. Razgovarali smo i dogovorili s Gradom Zabokom da ćemo mi raditi Područnu školu, a da će na katu bili dječji vrtić. Obzirom da je natječaj Ministarstva obrazovanja nestvarno kasnio, kako bi rekao premijer Plenković, mi smo dogovorili s Gradom da promijenimo kompletan projekt, da se prvo napravi vrtić, a da mi naknadno napravimo školu na katu. Nakon analize postojeće parcele, došli smo do zaključka da je najbolje da je škola u prizemlju. Dogovorili smo da će jednu parcelu kupiti Grad, jednu Županija i da ćemo imati dva nova objekta, jedan pored drugoga iz niza razloga. Mi smo u projektiranju, otvoren je NPO, stvoreni su uvjeti za povlačenju sredstava, ali to neće biti prihvatljivo. Sva površina postojeće škole odbija se od sufinanciranja onoga što ćemo graditi - pojasnio je Kolar i zaključio:
- Nije bilo predizborno, da je bilo natječaja već bi bilo gotovo, a nije bilo.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Muškarac (62) poginuo u prevrtanju traktora
Zagorca (83) na mobitel nazvala nepoznata osoba. Od tada je izgubio oko 200 tisuća eura
Objavljena prognoza za zimu! Hladni udar donosi veće količine snijega. Evo što nas sve očekuje
IN MEMORIAM: Zagorski vatrogasci u tuzi. 'Bio je čovjek od povjerenja i sjedinjavao ljude'
[FOTO] Premijer Plenković stigao na sud u Zlatar na suđenje
Vojni rok za žene? Umirovljeni admiral: ''Bilo bi nerazumno odbaciti više od 50 posto populacije''
Sporazum o katastarskoj izmjeri u Radoboju: ‘Svaka parcela imat će svog vlasnika 1/1’
Policija kod Krapine zaustavila auto. U njemu bila osoba koju su odmah uhitili i odveli na sud
Izbio požar u poduzeću u Krapini
Savjetovanje – prijedlog odluke o izmjeni odluke o osnivanju gospodarske zone Brezje
Prvi korisnik u Westgate Business Parku na 20.000 m² zemljišta
Westgate City slavi 16. rođendan i daruje te super popustima!
Dišeći vert – spoj prirode i čovjeka
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
