Zagorec i Gaj startali pobjedama

Proljetni start u 3. HNL središte odlično su odradila oba zagorska predstavnika i Zagorec iz Krapine i Gaj iz Mača

Konačno je krenulo!!!! Proljetni start u 3. HNL središte odlično su odradila oba zagorska predstavnika i Zagorec iz Krapine i Gaj iz Mača. U utakmicama 17. kola Zagorec je na svom igralištu pobijedio Vrapče sa 2:0. dok je Gaj u gostima slavio kod HAŠK-a 1903 sa 1:0. I dok je Zagorec sve riješio u prvih 45 minuta, Gaj je do pobjede stigao u samoj završnici. Zagorec je u vodstvo već u 3. minuti doveo igrač gostiju Ante Bakmaz koji je pogodio vlastitu mrežu. U 45. minuti na 2:0 povisio je Matija Smrekar, a to se pokazao i kao konačan rezultat. Sva tri boda Gaju kod HAŠK-a donio je Tomas Vukadin golom u 87. minuti. Danas je odigrano 8 od 9 utakmica 17. kola. U derbiju Kurilovec je slavio kod Ponikvi 2:1, dok je istim rezultatom vodeći Jarun pobijedio zadnji Vrbovec. Također sa 2:1 Trnje je slavilo kod Španskog, Maksimir je sa 4:2 pobijedio Mladost iz Petrinje, Trešnjevka je sa 1:0 bila bolja od Dugog Sela, dok je Lučko u Sisku svladalo Segestu sa 3:1. Sutra će igrati Bistra i Karlovac 1919. Nakon 17. kola vodi Jarun sa 37 bodova, bod manje ima Kurilovec, s tim da obje ekipe imaju utakmicu manje. Zagorec se popeo ovom pobjedom za jedno mjesto i sada je 4. sa 31. bodom, dok je Gaj ostao na 7. mjestu, sada sa 26 bodova. Zagorec će u 18. kolu u derbiju dočekati vodeći Jarun, dok će Gaj biti domaćin Lučkom.