Zabok pobjedom napravio velik korak prema ostanku u Premijer ligi

U Kaštel Sućurcu odigrana prva izlučna utakmicu za popunu HT Premijer lige

Robert Eugene Glasper

U prvoj izlučnoj utakmici za ulazak u HT Premijer ligu Zabok je u Kaštel Sućurcu savladao domaću momčad Ribola Kaštela s 13 koševa razlike (83:70). Tako su Zabočani napravili veliki korak prema ostanku u elitnom hrvatskom košarkaškom društvu, a to još trebaju potvrditi u subotu u 19 sati u svojoj dvorani, pred nadamo se punim gledalištem.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri. Domaći su poveli s 5:0 preko raspoloženog Perkušića, no Zabok je vrlo brzo uhvatio ritam i na ulasku u šestu minutu prvi puta poveo nakon polaganja Črnjevića (7:9). Glasper je doveo Zabočane do prvog opipljivijeg vodstva u 8. minuti (11:17), da bi nakon prvih deset minuta na semaforu stajalo 18:21.

Drugu četvrtinu Zabok je otvorio serijom od 6:0 (18:27) i bio je na pragu dvoznamenkastog vodstva. Gosti su do 19. minute imali sedam koševa viška (28:35), no Perkušić je tricom i dvicom u samoj završnici približio svoju momčad na samo dva koša zaostatka (33:35) prije odlaska na "veliki odmor".

Nakon trice Buljevića u 23. minuti Zabok dolazi do prvog dvoznamenkastog vodstva (37:47) u utakmici. Odlično je taj dio utakmice odigrao Glasper, pred kraj treće četvrtine probudio se i Bond i Zabok je u zadnjih deset minuta prenio 11 koševa razlike (53:64).

Domaći su se nakon trice Galića u 31. minuti spustili na -8 (58:66), a onda je Zabok snažno uzvratio serijom od 11:0 za velikih +19 (58:77) koju je tricom završio Bond i tu je priči bio kraj. Kaštela je čak šest minuta ostala bez koša, a "post" je prekinuo Klepo (61:77).  Zabok je tada malo stao, a Ribola je preko Perkušića 55 sekundi prije kraja utakmice došla na zaostatak od samo 9 koševa (70:79). Do kraja je Zabok upisao četiri koša preko Glaspera i Bonda i utakmicu završio s 13 koševa viška (73:80).

S 25 koševa i po  5 skokova i asistencija Robert Glasper je bio prvo ime utakmice. Odličnu utakmicu odigrao je i kapetan Antonio Črnjević koji je upisao 19, dok se Timothy Bond zaustavio na 13 koševa.

S 22 koša i 7 skokova najbolji u redovima domaćih bio je Ante Perkušić, dok je iskusni Mateo Kedžo upisao 15 koševa uz po 4 skoka i asistencije.

RIBOLA KAŠTELA - ZABOK 70:83 (18:21, 15:14, 20:29, 17:19)

KAŠTEL SUĆURAC: dvorana Sokolana, GLEDATELJA: 100, SUCI: Jurčević, Hordov i Strikić.

RIBOLA KAŠTELA: J. Vidović 7 (4-5), Zebić, Klepo 12, Murko, K. Vidović, Galić 3, Delaš 7 (2-2), Markota 2, Perkušić 22, Kedžo 15 (1-1), Topić. TRENER: Damir Rančić

ZABOK: Martinko, Tomić, Buljević 7 (2-2), Stojanović, Črnjević 19 (2-4), Stipaničev 8 (4-5), Perović 8 (4-5), Bond 13, Antonić 3, Glasper 25 (6-6). TRENER: Domagoj Kujundžić