Uvjerljivo do pobjede!

U 12. kolu 3. košarkaške lige Centar košarkaši Krapine ugostili su Dugo Selo i upisali uvjerljivu pobjedu od 89:72.

Od prve minute košarkaši Krapine pokazali su tko  je gazda na njihovom parketu. Iz minute u minute povećavali su svoje vodstvo ne dozvolivši da im se gosti iz Dugog Sela približe. Tako da možemo kazati da je pobjednik riješen već nakon prvog poluvremena s obzirom da su domaći košarkaši u prve dvije četvrtine postavivši nedostižnu razliku od 21 koš ( 51:30).

U drugoj polovici utakmice rutinirano su održavali razliku dozvolivši gostima da ipak malo smanje svoj poraz.

Nakon 12 odigranih kola  košarkaši Krapine nalaze se na drugom mjestu uz 17 osvojenih bodova u devet odigranih utakmica dok je na prvom mjestu Ogulin sa 20 osvojenih bodova ali i dvije utakmice više. Na trećem mjestu je Novska sa 16 bodova iz deset utakmica. Položaj na prvenstvenoj tablici, ukupan broj bodova i odigranih utakmica govori nam da je Krapina na koračić do naslova prvaka i promociju u viši rang.

Najbolji strijelac kod domaćih bio je Filip Đurkan sa 18 dok je kod gostiju to bio Karlo Baričević sa 25 koševa.

OKVIR 1

KRAPINA: Dvorana Srednje škole Krapina. Gledatelja: 150.

KK Krapina – KK Dugo Selo 89:72 ( 27-16, 24-15, 19-22, 19-19 )

KRAPINA: Filip Đurkan 18, Matija Markočić 17, Daniel Strehovec 15, Karlo Borovčak 13, Mark Knezović 7, Marko Dmitrović 7, Martin Mlinarić 6, Lovro Čižmek 5, Bruno Ranogajec 2, Filip Križnik, Leonard Sopek. Trener: Marko Golub

DUGO SELO: Karlo Baričević 25, DaronPomper 14, Kristijan Kuprešak 8, Nikola Piljić 6, Rene Misović 4, Josip Šarić 4, Marin Brekalo 3, Jakov Martinčić 2, Luka Šutalo 2, Kian Petrović Kovačić 2, Luka Josipović 2, Ivo Vernik.